Хората на Гуардиола останаха с 9 след експулсирането на Маркес и Пике.

Новини, запазени във вашия профил

страда

Футболистът на аржентинския ФК Барселона Лео Меси доведе отбора си да довърши Хетафе (2-1), в мач, в който въпреки отбора на Гуардиола напред в първите минути, те трябваше да работят усилено, тъй като останаха с играч по-малко поради изгонване на Пике в 25-ата минута.

"Бълхата" напредна отбора си в седмата минута с великолепен гол, шестнадесетият шампионат за него, а след това той помогна на Хави да завърши умишлено Хетафе и че смята, че може да вземе нещо от Барселона, за да види себе си с числено превъзходство за 75 минути, но може да намали само разстоянията в отстъпката.

Меси се завърна, за да подпише възвишено изпълнение. Всяка игра, която предава прилагателните, за да определи футбола, който прави Росарио. Хетафе, отбор, който носи страхотни спомени в „Златната топка“ за целта, която им е дал в Купата, претърпя днес най-добрата версия на футболист, призован да отбележи ера в света на футбола.

Първите двадесет минути на Барселона трябваше да бъдат рамкирани. С великия Меси, който монополизира цялата офанзивна игра на каталунците, местните жители успяха да осъдят сблъсъка още в първите минути, но намериха страхотен Кодина, мотивиран да играе в неговата земя.

Още в минута 4 голмайсторът в Лигата предупреди с далечен удар, но това беше само предупреждение. Вратарят на каталунците обаче не можа да направи нищо в 7-ата минута, когато ъглов удар отляво и след добър спад от Туре, бе довършен от „10“ в дъното на мрежата.

Настоящият "пичихи" не искаше да спре и продължи да носи опасност за вратата на Мадрид, където успя да разшири сметката си в два много ясни случая, но и двата пъти синият вратар беше добре да прекрати опасността, която започваше да се натрупват.

В минута 25 се състоя една от ключовите игра на залога. Пике беше изгонен с директно червено от Teixeiria Vitienes заради твърда борба от центъра към Рафа. Точно при този фаул отборът на Михел се появи на терена на Камп Ноу.

Парехо фаулира, а Педро Риос за малко пропусна финала. Мадриленяните, които вече имаха превъзходство, представиха своите пълномощия в сблъсъка. Мику беше следващият, който опита, но двата му изстрела извън зоната бяха блокирани от сигурен Валдес, който видя гол да влезе, четири мача по-късно.

Далеч от изоставането и съобразяването с по-защитна нагласа, Барселона остана вярна на стила си и продължи да управлява притежанието на топката, въпреки че беше превъзходена. Качеството на хората на Гуардиола може да ги накара да отидат в съблекалните с по-големи доходи.

Хави завърши слабо подаване от "Ибра", а шведът, два преди полувремето, не можа да сложи край на забиващата си суша. След като дриблира Кодина и се озова с всичко в полза да отбележи, Рафа се изпречи на пътя си и избегна втория гол на Барса.

Гуардиола побеждава Мишел

Треньорът на Барселона наблюдава как Солдадо и Мику донесоха опасност за вратата на Валдес и действа по съответния начин. Преди да отнемат десет минути от рестарта, той седна на своя „9“, Ибрахимович, и даде вход на Бускетс, търсейки повече сдържаност в медулара.

От своя страна, решенията, предлагани от Михел от резервната скамейка, бяха да доставят на отбора си нападатели, до такава степен, че дори Кепа имаше своите минути на Камп Ноу. Мадриленците се разделиха на полето и им липсваше много творения в сърцевината. Бившият от Мадрид все още не знае победата срещу Гуардиола в Лигата, нито като играч, нито като треньор.

Барса не само не страдаше, но и имаше най-чистите шансове през вторите 45 минути. Един от тях, след грандиозна игра на Меси, Иниеста и Хави, която Кейта се провали, когато застана сам пред Кодина.

В 67-ата минута лидерът уби играта. Контраатака, носена от Меси от полето му отпред, се възползва от Хави, който го победи пред Кодина, отбелязвайки втория и предоставяйки победа, която оставя отбора му с осем точки предимство при липсата на Реал Мач от Мадрид срещу него.

Когато играта изглеждаше към своя край, Хетафе запълни дупката на таблото, когато Солдадо реализира дузпа, изпълнена от Маркес. Освен това мексиканецът беше изгонен, така че отборът на куле завърши играта с девет играчи.