Финален ефект. Прегръдки от Барселона след 2-1, претърпени в Селтик у дома./efe

спечели

С гол на Жорди Алба в четвъртата минута на контузия, Барселона победи Селтик с 2: 1, за третата среща от група G на Европейската шампионска лига. Те изненадаха шотландците с гол на Георгиос Самарас в 18-ата минута. Андрес Иниеста съвпадна, на 45. И в края дойде умиращият местен празник. Меси участва в разиграването на първия гол и беше близък със свободен удар. Барселона води с 9 точки. В другата среща от групата Спартак Москва победи Бенфика с 2: 1 у дома си. В група F Валенсия победи БАТЕ Борисов с 3: 0, в Беларус. Роберто Солдадо вкара и трите гола. Байерн Мюнхен също спечели на пътя: до Лил 1 до 0. За група Е Челси, настоящи шампиони, загуби своя непобеден: падна от Шахтьор Донестк 2 на 1 в Украйна, който беше единственият лидер със 7 точки. Ювентус завърши наравно с датския ФК Нордсйеланд, 1 на 1. В група Н Манчестър Юнайтед постигна третата си победа: 3 на 2 над Брага и се утвърди в лидерството с 9 точки. Галатасарай и Клуж се изравниха с 1 на 1. Днес те ще играят: Порто-Динамо Киев и Динамо Загреб-ПСЖ (Група А): Арсенал-Шалке и Монпелие-Олимпиакос (Група Б). Малага-Милан и Зенит-Андерлехт (Група С). Борусия Дортмунд-Реал Мадрид и Аякс-Манчестър Сити. (Група D).