Отборът на Андалусия влиза в следващия кръг с победа, изкована през първите десет минути

Новини, запазени във вашия профил

йедър

Бен Йедър, автор на „дублет“. EFE

Севиля победи Краснодар с 3: 0 и удобно постигна пропуска към шестнадесетия от Лига Европа, в сблъсък, в който трябваше да спечели, за да не зависи от резултата на белгийския стандарт и това Бен Йедър се върна на пистата рано с дубъл срещу руски отбор, който завършва на второ място и също се класира.

Севилистите, петкратни шампиони на турнира, уредиха ангажимента си с два гола на французина Висам Бен Йедер, който вече е в Европа от 18 години с андалуския клуб, през първите десет минути, след това аржентинецът Евер Банега закръгли броя на дузпите в началото на второто полувреме в екшън, при който еквадорецът Кристиан Рамирес беше изгонен, което беше плоча за руснаците.

Севиля си струваше само да спечели, за да не се налага да гледа накриво какво направи Standard в Турция и взе своя единадесети тип с две промени: португалският централен Даниел Карисо и средният Роке Меса за датчанина Симон Кяер, с дискомфорт, и Пабло Сарабия, санкциониран и отново с холандския Quincy Promes, забавен в дясната лента при стартиране на заместник Jesús Navas, просто без нараняване.

Изправен пред тази ситуация на залагане на бъдещето всичко или нищо след дискретна групова фаза, особено навън, испанският отбор излезе за всички, на върха и с голяма интензивност, сякаш бързаше да изчисти несигурността преди на практика класифициран Краснодар, това му послужи добре да загуби с 4: 0 или с разлика от пет гола, ако вкара.

Андалусийците оказаха силен натиск и скоро предупредиха с висок удар на Серги Гомес в прелюдията към 1: 0, когато Бен Йедър, най-умният от "класа", се възползва от 5 минути, груба грешка на руснаците в рисковано възлагане на Крицюк.

Ускореното изчистване на целта завърши с отхвърляне към неговия район от французина Каборе, който ловуваше малкия френски бакшиш, който не прости и донесе делириум на трибуните, радост, която се увеличи само пет минути по-късно, когато Бен Йедър отбеляза тринадесетия си гол тази година -6 в Европа- и постигна още по-успокояващите 2-0 за отбора си.

Минута по-рано Краснодар, физически отбор с бързи стартове, искаше да реагира на първия получен удар, но Игнатиев след рязане в района пропусна за малко, въпреки че Севиля, който след това задряма и даде терен на съперника си, имаше и друг добър вариант в удар на Ескудеро, който руският вратар изчисти.

Явното му предимство на таблото отнемаше от севилистите, които загубиха контрол над играта преди крачката напред, направена от „биковете“, както е известен този отбор от Южна Русия, който заедно с известна нервност, доказана от местния тил, накара руснаците да завъртят няколко атаки в това, че липсваше цел.

Високият нападател Иван Игнатиев опита с много смислени удари, на 15 минути, и вече близо до почивката шведът Виктор Клаесон и уругваецът Маурисио Перейра, чието излизане от пейката беше ключово за победата на Краснодар (2-1) в Русия.

Наказание и експулсиране

Чешкият вратар Томаш Ваклик реши безопасно при първите два удара, а Перейра хвърли широко след падане от Таборе.

При възобновяването сценарият стана още по-добър за Севиля, която живееше по-спокойно през второто полувреме.

В едно от първите си действия, в контра, водено от аржентинеца Франко Васкес, Бен Йедер, който ако не, получи пас в района и изстрелът му бе отклонен от Крицюк, но отхвърлянето му бе оглавено от португалеца Андре Силва и еквадорецът Кристиан Рамирес избегна целта, като спря топката с една ръка под пръчките.

Рамирес беше изгонен с директен червен картон и остави отбора си с десет, когато имаха само три минути от второто полувреме, след което аржентинецът Евер Банега преобразува последвалата дузпа в финал 3-0 на 49 минути, въпреки че руският вратар изтърка топката, което на практика накара Краснодар да хвърли ръце.

Оттам и въпреки факта, че неговият треньор Мурад Мусаев направи промени, както и Мачин, за да даде почивка на хора като Банега, Бен Йедер и Андре Силва и да даде минути на Хесус Навас, след пет мача поради контузия, катастрофата отказа, вече нямаше ритъм и Севиля се посвети на темпорирането и запазването на предимството си срещу руски отбор, който не се радваше на нито един повод.

Севилистите имаха още малко пристигане, те успяха да направят четвъртия в силен изстрел от разстояние от Роке Меса които излязоха и в крайна сметка запечатваха прохода си до шестнадесетия без никакви страдания.

Информационен лист:

3 - Севиля: Vaclik; Пазар, Carriço, Sergi Gómez; Промес, Франко Васкес, Роке Меса, Банега (Амаду, м. 69), Ескудеро; Бен Йедър (Хесус Навас, м.72), Андре Силва (Мюриел, м.77).

0 - Краснодар: Kritsiuk; Петров, Мартинович, Фьолусон, Рамирес; Газински, Каборе, Перейра (Стоцки, м.51); Вандерсон (Шишкин, м. 77), Игнатиев (Пещера, м. 60) и Классон.

Цели: 1-0, М.5: Бен Йедър. 2-0, М.10: Бен Йедър. 3-0, М.49: Банега, от дузпа.

Рефер: Даниел Стефански (Полша). Той изгони госта Рамирес (м. 48) с директно червено, за да изпълни дузпа, когато спря една топка, която се плъзна във вратата му. Освен това той увещава местните Promes (m.40) и Banega (m.65), а от страна на Краснодар до Kazinski (m.14) и Ramírez (m.40).

Инциденти: Игра на шестия и последен ден в група J на ​​Лига Европа, играна на Ramón Sánchez Pizjuán пред 34 114 зрители, включително почти сто руски фенове. Тревна площ в добро състояние. Малко преди старта, при достигане на почивката и в заключението, севилисмо поиска оставката на борда на директорите с викове „Севиля не се продава“ преди евентуалната продажба на клуба на външна група.