Младият руснак развълнува домакинската публика, като бързо победи испанците, първи носител, 6-2, 7-5

Споделете статията

Баутиста не ходи на квартири в Москва. EFE

пред

Младият руснак Александър Бублик даде голямата изненада в турнира в Москва и развълнува местната публика, като победи първия фаворит, испанците Роберто Баутиста Агут, 6-2 и 7-5 и стигат до четвъртфиналите на състезанието.

Бублик, определен от АТР на 266-то място в света, на 19 години и без опит в професионалната верига, успя за първи път в кариерата си да бъде сред осемте най-добри в турнир.

Y. отне само 76 минути Играчът на Гатчина, който имаше блестящ старт, който изненада испанеца. Роберто Баутиста, който преди по-малко от седмица спечели номер едно в света, Новак Джокович, той се оказа с 4: 0 срещу, че не успя да промени.

Във втория сет Баутиста потърси реакцията. Но неговите неточности и самочувствието на велик съперник направиха прогресията му в състезанието невъзможна.

Бублик ще търси полуфиналите срещу друг испанец, Пабло Кареньо Буста, който достигна четвъртфиналите след изоставянето на босненеца Дамир Джумбур. Кареньо печелеше с 6-3 и 2-1, когато Балканът намекна за здравословни причини за напускане на пистата.

Московската публика видя и триумфа на Даниил Медведев, който елиминира друг фаворит - сърбина Виктор Троицки, когото той върна и победи с 3-6, 6-3 и 6-1. Той ще играе срещу французина Стефан Робърт.

В турнира оцелява бразилецът Томаз Белучи, който победи друг местен играч, Андрей Кузнецов (6-3, 3-6 и 6-3). На четвъртфиналите южноамериканецът ще се изправи срещу германеца Филип Колшрайбер, който победи сърбина Душан Лайович със 7-5, 3-6 и 6-3.