barça остави доход от два гола (и двамата от ibrahimovic) срещу арсенал

вкус

Екипът на Гуардиола катастрофира с Наварския Алмуния в първия акт и в крайна сметка страда в последния участък

Лондон. Барселона постигна ценно равенство срещу Арсенал в Лондон в първия мач от четвъртфиналите на Шампионската лига, което въпреки това ще остави вкус на поражение сред играчите и феновете на Барса, тъй като отборът на Пеп Гуардиола можеше да напусне разрешеното равенство. Не само защото пропусна до дузина ясни голови шансове, повечето от тях в първите 20 минути на играта, но защото се отказа от аванс от два гола, когато изглеждаше, че има Арсенал на въжетата и е далеч от полуфинали.

Резултатът е добър, но като се има предвид случилото се по време на мача, европейските шампиони ще мислят няколко дни, че оставят английския отбор да избяга жив на собствения си стадион. В очаквания сблъсък между два от най-офанзивните отбори в Европа, Барса излезе като буря и имаше до дузина ясни голови шансове. Голът на Навареза на Арсенал, Мануел Алмуния, беше основният герой с рецитал на стопове до откровени удари на Бускетс, Меси, Хави и Ибрахимович, който показа, че той все още е отричан преди противниковата цел, но че той не е загубил лице срещу играта за нула време.

Арсенал, който претърпя контузиите на Аршавин и Галас, напълно липсваше на терена през първите 20 минути, в който хората на Пеп Гуардиола изнесоха обиден футболен рецитал, но не успяха в основното: целта. Едва когато Клиши и Насри поставиха малко целта, Барса достигна противоположната зона на магистралата, където Дани Алвеш преобразува дясното крило на атаката на Барселона. Това беше бомбардировка, толкова постоянна, колкото и неуспешна, което накара Гуардиола да покаже отчаянието си, особено в 15-ата минута, когато отборът му пропусна четири ясни поредни случая, в които целта вече беше извикана.

Европейският шампион спусна буталото по средата на първото полувреме, от което артилеристите се възползваха, за да се разтегнат, подсилени от публиката си, и да напуснат пещерата с изстрел от Насри от десния връх на района на Валдес, който излезе със сантиметри. Но най-ясният шанс беше за Арсенал две минути преди полувремето, когато пас от смъртта на Сеск бе изведен на вратата от Пуйол, който отново даде урок по командна защита. Емирствата изреваха, но това беше мираж.

Плячката на офанзивния футбол преля само няколко секунди през второто полувреме, когато Ибрахимович майсторски вдигна топка над Алмуния след дълго подаване на Пике. Арсенал не свали ръце и Виктор Валдес отново затрудни испанския треньор Висенте дел Боске с много заслуги и размишления с намерение пред глава на Бендтнер. Хората на Венгер изглеждаха възкресени, но с по-напреднала защита на Арсенал, Хави проследи подаване към Ибрахимович, който след тънкостта на първия гол предпочете да пукне топката, преди Алмуния да си тръгне. Беше 0-2 и изглеждаше окончателно.

Арсеналът реагира, целта на Уолкот вдъхнови играта, когато той изглеждаше обречен на чиста каталунска победа, а Меси имаше възможността да сложи финални щрихи точно преди Хенри да замени нападателя Ибрахимович и ще получи овации от публиката на Емирствата. През 85 г. дойде наказателното попадение на Фабрегас, което Пуйол фаулира, наказа с максимално наказание и му спечели червен картон. Оттам до края Барса се посвети на защита.

АРСЕНАЛ Мануел Алмуния; Bacary Sagna (Theo Walcott, m.66), Gael Clichy, Thomas Vermaelen, Abou Diaby; Сеск Фабрегас, Самир Насри, Уилям Галас (Денилсън, м.44), Алекс Сонг; Андрей Аршавин (Емануел Ебу, м. 28) и Никлас Бендтнер.

БАРСЕЛОНА Виктор Валдес; Дани Алвес, Карлес Пуйол, Жерар Пике, Максуел; Серджо Бускетс, Хави Ернандес, Сейду Кейта; Педро Родригес, Златан Ибрахимович (Тиери Хенри, м. 76) и Лионел Меси (Габриел Милито, м. 86).

Голове 0-1, м. 46. Ибрахимович. 0-2, м.59: Ибрахимович. 1-2, м.69: Уолкот. 2-2, м.85: Фабрегас, от дузпа.

Рефер Масимо Бусака (Швейцария). Той изгони Пуйол (m. 85) и увеща Аршавин, Сонг, Фабрегас, Ебу и Диаби от Арсенал и Пике от Барселона.

Стадион Първи мач от четвъртфиналите на Шампионската лига, изигран преди 59 572 души на стадион "Емирейтс", Арсенал.