Испания падна ясно с Русия, но беше облагодетелствана от триумфа на Балканите

Русия:Сейдокина (1); Манагарова (2), Вяхирева (5), Сен (2), Макеева (1), Фролова (9, 2р) и Кузнецова (2) - стартиращ отбор - Лагина (2), Горшенина (2), Бобровникова (1), Михайличенко (2), Фомина (2), Жилинскайте, Малашенко (4), Кожокар и Иларионова (1)

пропуск

Табло на всеки пет минути:2-4, 5-8, 6-10, 7-12, 10-14 и 12-16 (Почивка) 14-20, 16-25, 18-27, 21-29, 24-31 и 26-36 ( Финал).

Съдии:Бонавентура и Бонавентура (FRA). Те изключиха Соле Лопес за две минути за Испания.

Съдебна зала:Купол Кумамото Парк.

Герерите, с галисийската Алисия Фернандес в редиците си, се изправиха в последния мач от Главния кръг с баланс от +6 средно в сравнение с шведите, но го загубиха напълно от тези на Амброс Мартин, поразителен и чиято широка победа принуди скандинавските жени само за да спечелят мача си, независимо от разликата. Но Черна гора, която играеше предолимпийска игра, взе победата и даде Испания на предпоследния кръг за трети път в историята си след Китай 2009 (4-ти) и Бразилия 2011 (бронз). Огър Норвегия ще бъде съперникът във финалната битка за титлата.