Сърбинът победи руснака Николай Давиденко с 6-1, 7-5 днес във финала на Мастърс купата в Шанхай

Новини, запазени във вашия профил

учител

Сръбският тенисист Новак Джокович вдига трофея си, след като спечели индивидуалния финал на Мастърс Купата на тениса в Шанхай срещу руснака Николай Давиденко в Шанхай, Китай. EFE

Сърбинът Новак Джокович, трети състезател в света, победи днес руснака Николай Давиденко с 6-1 и 7-5 във финала на Шанхай Мастърс Купа, турнир, който закрива индивидуалния тенис сезон и коронясва най-добрия сред осемте най-добри от година.

Джокович, който отне само един час и 42 минути, за да спечели титлата, я печели за първи път и наследява швейцареца Роджър Федерер, победител в двете предишни издания, в допълнение към 2003 и 2004 г. и елиминиран в турнира. първата фаза. Световният номер едно, испанецът Рафаел Надал, беше аут заради контузия.

Експлозивната игра на Джокович премина днес като ролка над Давиденко, който предлагаше спорадични светкавици от категорията, когато се озова срещу въжетата в края на втория сет и отчаяно се изстреля в мрежата, област, в която дотогава беше корабокрушен силно.

На Джокович му отне половин час, за да забие първата жега, задействайки всеки опит на Давиденко да влезе в действие. Той счупи сервиса си във втория и четвъртия гейм, след това отбеляза 5-0 с първата си пряка сервисна точка и след като руснакът пусна резултата си (5-1) и накрая получи две брейк точки (15 -40), Джокович даде ново ускорение за преодоляване на тази игра и установяване на 6-1.

Въпреки че Давиденко възнамеряваше да обърне масите във втория сет, две собствени грешки - двойна грешка и атака, завършила в мрежата, го накараха да загуби сервиса си в третия гейм и да играе с това бреме срещу Джокович, който го направи да няма пукнатини.

Сърбинът постигна първите си две мачови точки с 5-3 и 15-40 на сервис на Давиденко, но тогава Давиденко започна да работи в мрежата: не само взе сервиса си, но и проби за първи път на неговият съперник, помогнат от двойна грешка на Джокович, който показа признаци на световъртеж при лекотата на победата си.

При 5-5 две непринудени грешки на Давиденко и страхотен воле от сърбина поставиха основите на нов пробив, който щеше да бъде последният: играчът на Белград тогава сервира с желание за победа и затвори сета, принуждавайки руснака да се ангажира нова мрежова грешка.

Джокович завършва като "майстор" на сезона на годината, в която е спечелил Откритото първенство на Австралия и поредицата Мастърс в Индиън Уелс и Рим. От август 2007 г. той непрекъснато е на трето място в световната класация. Днес той отпразнува победата си, като хвърли ракетите и част от дрехите си на обществеността. EFE