Кончита Мартинес ги избра за равенството срещу Русия, въпреки че Ферер има малко възможности поради контузията си

Мадрид | 07 · 07 · 15 | 14:14

лопес

Новини, запазени във вашия профил

Дейвид Ферер, един от избраните да играе Купа Дейвис. EFE

Тенисисти Дейвид Ферер, Пабло Андухар, Марк Лопес Y. Дейвид Мареро, са избрани от новия капитан на испанския отбор за Купа Дейвис, Кончита Мартинес, за нокаут срещу Русия, от 16 до 18 юли във Владивосток. Отборът се допълва от валансиеца Даниел Гимено Травер.

Включването на Дейвид Ферер беше голямата изненада в списъка, тъй като играчът на Хавеа беше изтрит от турнира на Уимбълдън поради травма на лакътя (тендинопатия в дясната ръка). който прекъсна поредица от 50 поредни Големия шлем.

И до днес изглежда малко вероятно с контузия, претърпена от Ферер може да бъде на разположение за изиграване на двата единични мача срещу Русия. Но ще трябва да изчакаме и да видим как ще се развие от нараняването си до дните преди състезанието.

"Боли го лакът, има дискомфорт дори без да докосва ракетата", каза Пако Фогес, треньор на 33-годишния играч от Аликанте, пред EFE. "Това е деликатна ситуация, но аз го виждам прибързано", коментира той участието на Ферер в равенството срещу Русия. "Възможности, малко", потвърдено.

Подобно на действащите регламенти за Купа Дейвис ви позволява да смените дори двама играчи до деня на тегленето, Двата трика на Кончита Мартинес за сингъла могат да бъдат Пабло Андухар и Даниел Гимено-Травер, които вече отговориха утвърдително на предишния капитан Гала Леон.

Даниел Гимено присъства на първия си разговор като резерва заемащ номер 62 от класификацията. Играчът на Нулес изигра първия си финал на ATP в Казабланка през 2015 г., както и полуфиналист в Букурещ и четвъртфиналист в Истанбул, където форсира три сета срещу световния номер 2 Роджър Федерер. Той също така спечели претендента в Букараманга в Колумбия.

Дейвид не е играл Купа Дейвис от финала през 2012 г. срещу Чехия в Острава, където спечелиха и двата си индивидуални мача, срещу Радек Степанек и Томаш Бердих, без да се отказват от сет.

Те са спечелили общо 23 мача (всички единични) и са отстъпили само в четири от тях, последният през юли 2010 г. срещу Гаел Монфис в Клермон Феран, където Франция победи Испания с 5: 0 на четвъртфиналите.

Шампион тази година в Доха, Рио де Жанейро и Акапулко, освен че е полуфиналист на Masters 1000 в Рим и в Барселона, и четвъртфиналист на Ролан Гарос, Ферер има 10 поредни победи в купата на Дейвис

Пабло Андухар, който се обяви за отбор в Лондон, ще пътува за втори път с отбора, след като дебютира в последното равенство, загубено в Бразилия.

Манчето се класира на 36-то място в световната ранглиста след сезон, в който достигна до най-важния финал в кариерата си в Барселона. Освен това е бил четвъртфиналист в Женева и е стигнал до третия кръг на Ролан Гарос и Уимбълдън.

В случай че Марк Лопес, каталунският играч на двойки също беше на разположение и опитът му ще бъде жизненоважен, тъй като има зад гърба си осем мача, разпределени в седем серии и той може да направи дуо с гаранции заедно с Дейвид Мареро, който също беше в списъка на Гала Леон.

Марк Лопес и Дейвид Мареро вече оспориха точката на последното равенство в Бразилия. Заедно те достигнаха до финал тази година, в турнира Ещорил.

Равенството ще се играе на закрито във Фетисов Арена, във Владивосток, на повече от 9 000 километра от Москва, близо до границата с Китай и Северна Корея и срещу японския архипелаг. Екипът планира да пътува до Владивосток тази събота.

След миналогодишния спад Испания е освободена от играта на първия кръг от група I Европа/Африка, благодарение на статута си на първа поредица. Русия победи Дания с 4: 1 у дома в този първи кръг на годината.

Това ще бъде втората конфронтация в състезанието между испанци и руснаци след единствения прецедент през 2000 г., на четвъртфиналите на Световната група в Малага, с победа с 4: 1 за Испания, при равенство, което бележи дебюта в състезанието за Хуан Карлос Фереро. Същата година Испания ще завладее първата си купа за салата на финала в Барселона срещу Австралия.

Имаше четири други конфронтации срещу бившия СССР, с три победи в Испания (1967, 1979 и 1990) и една съветска (1976). Последната конфронтация в съветските земи беше в „плейофа“ на Световна група от 1990 г., с испанска победа 4-1 в Москва на килим.

За да спечели във Владивосток от Русия, Испания ще отиде в Плейоф на Световната група, 18-20 септември, след равенство, в което той ще бъде сравнен с губещите от първия кръг на Световната група и победителите в зоните.

Ако загубят от Русия, Испания ще получи Дания, от 18 до 20 юли, но да остане в група I.