сцената

Испанският отбор играе втората от трите приятелски срещи преди Евро 2012, срещу бойната Южна Корея, която винаги напомня съдийството на Гамал Ал Гандур в четвъртфиналите на Мондиал 1994, в мач, в който излизат на сцената на двете скорошни европейски клубни шампиони: Фернандо Торес и Хуан Мата.

Дори без присъствието на национали от Барселона и Атлетик клуб Билбао, но с появата на Торес и Мата, Испания е изправена пред втория си тест. С Дел Боске, който репетира тактически вариации и "детето" с възможност да заглуши критиките за неговия призив преди този на Роберто Солдадо.

При победата срещу Сърбия (2: 0) той започна с две „деветки“, Алваро Негредо и Солдадо, и крила. Хесус Навас беше най-активен, точно реализатор на победния гол в последния мач между двата отбора. Беше и на път към страхотна среща. Преди две години, когато Испания и Южна Корея се отправяха към Мондиала в Южна Африка.

Онзи следобед в Инсбрук (Австрия) той реши на три минути от време гол на Навас, право в състава. Изненадващо равен мач, в който Испания загуби печата си с влизането на крила. Това равенство все още чака Дел Боске от твърд съперник, тактически дисциплиниран и който всеки мач компенсира по-ниското си техническо качество с чудесен физически дисплей. Есе за това, което „червените“ ще намерят на европейското първенство с Ирландия.

Не би било изненадващо да видим как някои от изхвърлянията на Дел Боске играят. Преди всичко за благодарност и за да добавят още една интернационалност към учебната си програма, след като са живели тежко 48 часа, след като са знаели, че не са били сред избраните за Евро 2012. Най-специалният случай е този на Солдат, който ако желае ще има минути във второто действие. Бенат или Бруно могат дори да влязат в стартовите единадесет.

В началото испанският треньор иска да види как три фигури от "червените", които блестят в Англия, се съчетават. Те са Давид Силва и Мата на втория ред, с Фернандо Торес като завършил.

Серджо Рамос ще може да играе в защита, въпреки лекия лумбален дискомфорт, който му попречи да завърши каквато и да е тренировка, и след като потвърди влизането на Хуанфран за Еврокъп, той ще си върне изходната позиция отдясно Алваро Арбелоа.

Испания и Южна Корея са пресичали пътищата си четири пъти с две победи за Ла Роха и две равенства.

Най-болезнено и незаличимо в паметта на който и да е испански фен дойде на четвъртфиналите на Мондиал 2002, когато отборът, воден по това време от Хосе Антонио Камачо, беше елиминиран на четвъртфиналите след нулево равенство и премина на дузпи след спорния арбитраж Египетският Ал Гандур, който анулира правен гол на Фернандо Мориентес.

От игралите този ден само Касияс ще участва отново срещу Корея. Заедно с него са и двама национали, които също са били там в онзи съдбоносен следобед: Хави Ернандес, който все още не се е присъединил към финала за Копа дел Рей, и Карлес Пуйол, който пропусна Еврокупа поради контузия.

В настоящата Южна Корея, която вижда приятелския мач като важен тест, преди да изиграе два официални квалификационни мача за Мондиал 2014 - Катар и Ливан - двама футболисти, които играят в Европа.

Без крилото на Манчестър Юнайтед Джи Сунг Парк тежестта на отбора пада върху нападателите им. Те са английският нападател на Съндърланд Джи Донг Уон и Лий Донг Гул, които играят за германския Хамбург.

Южна Корея, отбор, който заема 31-ва позиция в класацията на ФИФА, живее в Южна Африка за седмото си поредно участие на световно първенство и започва пътя да не пропусне срещата в Бразилия

Вероятни състави:

Испания: Кутии; Arbeloa, Raúl Albiol, Sergio Ramos, Jordi Alba; Хаби Алонсо, Бенат; Казорла, Силва, Мата; и Фернандо Торес.

Южна Кореа: Jug Sung Ryang; Choi Hyo-Jin, Kwak Xae-Hwi, Cho Yong-Hyung, Lee Yung-Soo, Park Joo-Ho; Ким Бо Кюнг, Джо Джа-Чиал, Ким Джи Ву; Лий Донг Гук и Джи Данг Уон.