Виляреал победи Гранада с 2: 0 в мач, в който, без да блести, беше по-добър от съперника си и успя да разреши кризата с резултатите, която го засегна от началото на 2017 г., като същевременно влоши тази на андалуския отбор.

издигат

Свързани

Антоан Гризман става Супермен за филма LEGO Batman

Въпреки че Виляреал не доживя до последните месеци на миналата година, днес направи достатъчно, за да остави Гранада без опции, които не показаха признаци, че са намерили начин да се възстановят и да напуснат опашката от класирането.

Гранада повдигна играта с обновения отбор, докато във Виляреал падна в последния момент, поради болки в кръста, на стартовия си централен Виктор Руис, който играеше всяка минута в шампионата на Лигата, привлече вниманието.

След осем минути не бе разрешен гол на Виляреал за много плътна офсайд с глава на Сансоне, който малко след това бе съсипал нова опция за гол от Фулкиер, който прати топката в корнер.

Въпреки че Гранада се отърси от местния натиск, Сансоне успя да направи 1: 0 при пряк свободен удар, след като удари напречната греда след двадесет минути игра.

Андалуският отбор почти не се появи в атака, но техните сдържащи се хора накараха Виляреал да не се чувства комфортно и че въпреки, че са собственици на топката, те не успяха да се приближат до вратата на Очоа с опасност.

По този начин мачът напредва към полувремето, когато в сет-екшън, в който има много малко офсайд, Бруно Сориано отбелязва гола, който дава предимство на полувремето на отбора, който е носил тежестта на мача през първото полувреме.

Малко промени играта във възобновяването, с Виляреал с повече владение на топката срещу Гранада, който трудно се приближи до вратата на Асенхо и който в началните минути на рестарта реши да не рискува в преследването на изравнителния гол.

Отново в действие, второто попадение на Виляреал бе отбелязано от Алваро, когато той вдигна хлабава топка от земята при излизане от корнер, толкова много, че постави играта много лице в лице с отбора на Фран Ескриба.

Треньорът на Гранада, Лукас Алкараз, извади централа и даде атака в играта, за да се опита да има възможности за по-малко от четвърт час, за да влезе в играта.

Скоро след това Кравец изпрати топка към гредата в най-добрия вариант на Гранада през целия мач, но Виляреал беше солиден, не даде опции на съперника си и дори успя да вкара третия гол на топка от Адриан до гредата при завръщането му в екип около