Центърът постигна "дабъл-дабъл" от 21 точки и 22 борби срещу Далас, неговият рекорд за чували в НБА

Мадрид | 20 · 02 · 15 | 10:48

обръчите

Новини, запазени във вашия профил

Испано-конгоанската опора Серж Ибака е завършил едно от най-добрите представления в кариерата си, постигайки „дабъл-дабъл“ от 21 точки и 22 борби -неговият рекорд за чували в НБА - при важната победа срещу пряк съперник в Западната конференция като Далас Маверикс (104-89).

Развълнуваното затваряне на пазара в офисите на Thunder остави отбора само с десет играчи да се изправят в двубоя срещу "Mavs", но хиперактивността на Russell Westbook (34 точки, 10 асистенции) във външната игра и господството на Ибака близо до обръчите постави четвъртата поредна победа на франчайза на пистата.

Триумфът има двойна стойност, тъй като изкачи Оклахома на осмо място на Запад, достигайки до плейоф позиция след страхотно завръщане след преодоляване на дългите контузии на Кевин Дюрант и Уестбрук. „Не можем да обсебваме всяка игра, Остават още 28 и трябва да останем фокусирани върху целта"попита Дюрант, автор на 12 точки.

Водени от испанския международен пивот, Thunder злоупотребява с Далас (62-39) при рикошета, който все още не може да има последното си подписване, Amare Stoudemire. В гостуващия отбор, който вече си тръгна много „докоснат“ за почивка (52-36), Дирк Новицки беше водещият голмайстор с 14 попадения, недостатъчен багаж, за да победи връзката Уестбрук-Ибака, което гарантира комфортен завършек на играта в Чесапийк Енерджи Арена.