Испанците няма да могат да изравнят среброто на Лондон, като загубят от Русия, но могат да се борят, за да бъдат пети

The Испански женски отбор по водна топка е паднал елиминиран на четвъртфиналите на Олимпийските игри в Рио след като загуби шока си срещу Русия (10-12), при среща, при която защитните смущения са попречили на Мики Ока върви към медали и се върнете на подиума след среброто в Лондон.

борбата

С поощрението на водния стадион "Мария Ленк", олимпийските подгласници наложиха господството си още в първите минути, в което ранен гол на Мати Ортис постави нещата на испанците. Като превъзходство те също успяха да спечелят предимство от два гола в средата на първата четвърт.

Двата съперничещи шамандури останаха добре покрити от защитниците, тенденция, която остана до началото на втория сет. Тогава екипът на Александър Гайдуков започна да реагира; наказание, извършено от Беа Ортис, й позволи да изравни състезанието.

Работата е там, че руският екип е живял по вдъхновението на Надежда Глизина, които стреляха испанския гол отново и отново поради неточностите в задната част. В допълнение максимално пропуснато наказание от Росер Тараго попречи на тези на Ока да се отменят на таблото. По този начин Русия кова частично 4-1, което щеше да им позволи да продължат на полувремето, но Росер Тараго успя поне да изравни.

Гол от Ани Еспар служи за събуждане на тези на Oca веднага щом играта се рестартира, придружена от страхотно блокиране на Лора Еспар в малоценност. Изглеждаше прелюдия към Испанско завръщане, но атаките отпаднаха и руснаците не пропуснаха контраатаките.

След по-малко от две минути до края на третата четвърт, грешка в атака и нова контра позволиха на Русия да спечели доход от два гола, най-високият в играта до момента.

Fortune изглежда определено е изоставил олимпийския вицешампион. Лора Естер пазени Испания в срещата с провиденци спасявания и след изстрел на Лора Лопес, който се блъсна в гредата, Росър Тараго се опита да приближи чудото с цел, която ги постави на едно място.

Отбранителен дисбаланс позволи на Каримова да преодолее страхотно Вазелин до Естер и Прокофьева, с далечен изстрел, определено погреба испанските надежди, като определи наема за три. С това екипът на Мики Ока се сбогува с мечтата да повтори медала.

По този начин Испания ще трябва да се задоволи борба за пето място. Съперникът на Русия ще излезе от победителя в дуела между Италия, бронз на последното световно първенство и последното европейско, и Китай. Другият полуфинал ще се играе от настоящите олимпийски и световни шампиони, САЩ и Унгария, европейски шампиони.