Ефе - Три дни преди началото на Мондиал 2019 в Китай Испания днес показа възможно най-лошото си лице срещу Русия и загуби 74-55 в мач, белязан от объркване и отсъствия на ветераните Марк Гасол и Руди Фернандес. Нинбо (Китай), сряда, 28, 2019.

показва

Марк Гасол отново излезе днес, все още оздравявайки от стомашни проблеми, а също и Руди Фернандес, който не искаше да форсира, когато има толкова малко дни до турнира на Мондиала, който Испания започва следващата събота срещу Тунис.

Доброто представяне на братята Хернангомес (Вили 26 точки и Хуанчо 12) не беше достатъчно за испанския отбор, пълен с грешки и грешки в атака, да спечели този мач.

И всичко въпреки факта, че Русия, водена от Сергей Базаревич, пристигна в Китай с екип със жертвите на своята звезда Тимофей Мозгов, както и началния пазач Дмитрий Хвостов и други важни фигури като Иван Ухов и Алексей Швед.

Серджо Скариоло днес избра стартовата петица, формирана от Виктор Клавър, Вили Ернангомес, Хави Рабаседа, Серджо Люл и Рики Рубио, който вчера отбеляза грандиозна четвърта четвърт срещу Аржентина, вкарала 17 от своите 25 точки и давайки на Испания победата.

Първите голове бяха направени за изчакване, но след дебюта на Серджо Люл, играта се отвори и Испания започна да доминира с коша на Рубио, докато тройка от стража Виталий Фридзон (голмайстор на сета с 6 точки) успя да изведе 7-6 на руснаците.

И двата отбора се редуваха на таблото и след много близка четвърт, в която Вили Ернангомес успя да вкара шест точки, затвориха четвърт с 21 точки при равенство.

Нито стартовете на Рубио и Люл не успяха да поръчат отбор с почти никакъв успех в коша, който вкара само шест точки през цялата втора четвърт, четири от свободни хвърляния на Вили Ернангомес. Най-накрая завърши 32-27.

Третата четвърт не започна по-добре за Испания, с тройка на Виталий Фридзон, най-добрият голмайстор на отбора му (14 точки през целия мач, 5 точки през тази четвърт).

С 9 точки през тази четвърт, най-големият от братята Hernangómez, който носи фамилията на майка си на гърба си (баскетболистката Маргарита Гюер) предотврати бедствието да бъде по-голямо, въпреки че Испания затвори третата четвърт с 19 точки надолу, 59-40.

Русия започна последната четвърт по-свободно, но дори и двете поредни тройки на Хуанчо Ернангомес не послужиха за достигане до руснаците, които вече бяха излетели през предишното тримесечие.

Накрая Испания хвърли кърпата и тройка в последната минута от Бабурин осъди и таблото в крайна сметка затвори при 74-55.

Отборът на Серджо Скариоло ще дебютира следващата събота срещу Тунис в град Кантон (югоизточен Китай), седалище на група С, също сформирана от Пуерто Рико и Иран.

Информационен лист:

74 - Русия (21 + 11 + 27 + 15): Сергей Карасев (7), Евгений Бабурин (5), Григорий Мотовилов (10), Виталий Фридзон (14), Владимир Ивлев (6), Семен Антонов (6), Андрей Зубков (11), Андрей Воронцевич (5), Михаил Кулагин (8), Евгений Валиев (0), Никита Курбанов (2), Андрей Сопин (0)

55 - Испания (21 + 6 + 13 + 15): Рики Рубио (4), Виктор Клавър (0), Вили Ернангомес (26), Хави Рабаседа (0), Серджо Люл (2) - стартовата петица - Хуанчо Ернангомес ( 12), Кино Колом (7), Пиер Ориола (4), Поу Рибас (0) и Хавиер Бейран (0).

Съдии: Уанг Сяочун, Винсънт Франсис Виктор, Сонг Сяоджин, Чун Ип

Инциденти: Изложбен мач от турнира в Нингбо преди началото на Световната купа на 31-ви, игран в новия олимпийски спортен център в този китайски град.