Те губят с 2: 5 в оживен мач, в който националният отбор запази лицата си до средата на втората четвърт. Това беше петият ден от Универсиадата

плейофите

Момент от мача, изигран в Спортния дворец между Испания и Словакия. Снимка: Антонио Роперо

Испания се изправи срещу Словакия, въпреки че в крайна сметка загуби от отбор, призован да се "промъкне" в привилегированите позиции на състезанието. За пореден път Palacio de los Deportes регистрира пълна зала, за да види националния отбор по хокей на лед в действие на Универсиадата в Гранада 2015.

В много близко първо полувреме за двата отбора Словакия поведе в 3-ата минута с гол на Мартин Ухнак. Испания продължи да защитава целта си, докато Хавиер Гарсия-Ариас изравни резултата.

Испания се опита да запази скоростта през втория период, но въпреки честта на испанските играчи, Словения увеличи резултата до 1-4.

През третото и последно полувреме Испания прекара повече време в офанзивна позиция. Частта от този период беше равенство с едно, което позволи на словаците да поставят крайния резултат при 2-5.

След този резултат Словакия се класира за четвъртфиналите, докато Испания ще трябва да намери място в плейофа - срещу Корея този вторник от 20.30 часа в Palacio de Deportes.

Мачът между Чехия и Китай завърши с резултат 9: 0 в полза на чешкия отбор, който показа своя потенциал срещу китайския отбор в четвъртия си хокеен мач за мъже.

През първото полувреме играта беше равна, въпреки че накрая Чехия вкара първия си гол в последната минута.

Чешката република доминираше в играта през второто полувреме, докато Китай беше ограничен да защити целта си. Тази отбранителна работа не попречи на чехите да завършат с 4: 0 в тяхна полза, която вече осъди катастрофата.

През третото полувреме чехите продължиха с добър ритъм, завършвайки с гол 9-0. От своя страна Китай така и не постигна желания баланс.

Женски хокей

Палата Mulhacen бе домакин на страхотен мач, който се изправи срещу двама тежки тежести от състезанието по хокей на лед за жени. Канада и Русия се срещнаха в ранен финал, в много близък двупосочен мач, който бе спечелен от руския отбор (1-3), който показа голяма ефективност в атака и голяма сигурност на защитната линия.

Първият период достойно отборите, които бяха на корта, предлагаха двадесет минути жизнена и атрактивна игра за зрителя. Канада, въпреки че многократно пристигаше, нямаше късмет срещу защитата от Юлия Лескина. Руснаците обърнаха баланса в своя полза на екватора на тази първоначална трета, като балансираха резултата с първия гол, от Ля Гаврилова (0-1).

Отне само три минути, докато руският отбор увеличи аванса си до 0-2. Втори период, който обаче беше доминиран в по-голямата си част от Канада, която идваше и си отиваше, но без успех.

През третия период Русия не можа да избегне канадския гол, който даде страхотни емоции през последните седем минути на мача. С превръщането на Канада в атака дойде третият гол за руснаците и последният от мача (1-3), което поставя руския отбор като големи златни фаворити.

Мъжки къдрене

Испанският отбор по кърлинг за мъже победи отбора на Чехия след много близък мач, който бе решен в последната сесия.

В първия кръг на мъжки керлинг Норвегия спечели отново, този път срещу Япония (5-3), ставайки единственият отбор, който все още не е загубил мач. Канада победи Русия (5-9), САЩ губи с една точка от Швейцария (7-8), Великобритания отнема три точки на Швеция (9-3) и мачът между Норвегия и Япония завърши с 5 - 3 на таблото. От своя страна Испания, която изигра един от най-равномерните мачове на сутринта, успя да вземе победа след последното изстрелване на Чехия и насочи последващия камък от целта, тъй като победата вече беше тяхна.

Норвежкият отбор по кърлинг за мъже продължава да трупа победи, този път срещу Швеция (6-4). От друга страна, поражението от Испания беше значително, което се изправи срещу Канада в сложен мач, завършил с оттеглянето на испанците (11-2). Чехия също претърпя поразително поражение срещу Русия (3-10). Япония победи Швейцария (2-7), а Великобритания победи САЩ (5-4).

Женско къдрене

Шестият кръг от женски кърлинг на Универсиада 2015, в павилиона Fuentenueva на Университета в Гранада, заслужава да се подчертае поражението на Испания срещу настоящия фаворит, Канада (която до момента има шест победи), с резултат от 2 - 16 . Друг забележителен мач беше Норвегия-Русия, който завърши с десет точки преднина за руския отбор (2-12).

Гранадският иглу беше домакин на последния ден на фигурно пързаляне. Снимка: Антонио Роперо

Женско пързаляне

Безплатната програма за пързаляне с кънки за жени, която се проведе тази неделя в Igloo Granada с фул хаус за още един ден, е последното изпитание, с което състезанието по пързаляне с кънки на Универсиада 2015 завършва след пет дни.

Рускинята Алена Леонова спечели злато с 182,85 (запазвайки позицията, която вече е постигнала вчера в кратката програма), въпреки че изненадата на този ден е Mae Berenice Meite, която след като завърши на четвърта позиция тази събота, в неделя изпълни упражнение, което остави публиката на Igloo безмълвна и му послужи да получи сребърния медал, като получи общо 171,54 точки. Бронзът отиде при Мария Артемиева със 170,24.

Испанската фигуристка Соня Лафуенте, която претърпя малко падане в началото на безплатната си програма, успя да се възстанови и да завърши вълнуващо упражнение, което й спечели да запази осмата позиция, която вече постигна вчера в края на кратката програма.

Супер комбо за мъже

Победител в суперкомбинацията при мъжете на пистата на Универсиада в Сиера Невада стана швейцарецът Сандро Бонер с време 2: 04,70 минути, тъй като бе облагодетелстван от падането в слалома на италианеца Микеланджело Тентори, който часове преди това бе определил най-доброто време в Supergiant на тази алпийска комбинация.

Първото изпитание се проведе при много променливо време поради слънце, облаци и слаб снеговалеж, което предизвика елиминирането на 14 бегачи в това състезание, сред които бе и андоранецът Марк Оливерас, който спечели сребърния медал в теста от Supergiant миналия петък.

MichelangeloTentori, победителят в теста Supergigante, успя да остане на първо място в първата част на днешното състезание. Неговият сънародник Джулио Боска, с време само 44 стотни по-високо, зае второ място, докато норвежецът Аксел Уилям Патрикссон завърши трети.

Второто изпитание, слалом, се проведе с по-добри условия за видимост. Очакваше се италианският Тентори отново да спечели злато, но провалът на последните врати го накара да загуби шанса да спечели втория си медал в Алпино.

Швейцарецът Сандро Бонер, възползвайки се от грешката на италианеца, се качи в горното чекмедже на подиума, въпреки колко труден беше снягът "в началото просто си помислих да отида на максимум, защото не знам нивото на съперниците си ". На второ място италианецът Джулио Боска с време 2: 05,05 минути. И накрая, само с 0,36 секунди разлика повече от швейцарския победител, словакът MatejFalat зае третото място на подиума.