Играчите на Лукас Мондело бяха надминали на финала от САЩ, но те предложиха страхотен имидж (64-77)

Истанбул | 06 · 10 · 14 | 03:00

злато

Новини, запазени във вашия профил

Избор на САЩ бяха провъзгласени за световен шампион, потвърждаване на титлата, спечелена преди четири години, от XVII първенство, проведено в Турция, като победи повече от достоен испански отбор за резултата от 64-77.

Американският отбор излезе пълен и без отстъпки, като доказателство за уважение към един отбор, испанския, който стигна до финала непобеден и лесно надминавайки всичките си съперници.

Мая Мур, нападателят под командването на Лукас Мондело, Испанският треньор в Китай пръв развихри враждебни действия с 8 точки и две тройки без провал през първите четири минути от играта, 5-15.

Към голямата разлика във височината, теглото и качеството също беше необходимо да се добави точността, тъй като докато северноамериканците завършиха първата четвърт с 9 от 10 при удари по два и 3 от 7 при тройки, Испания го направи с 5 от 13 при удари по две и с 2 от 7 тройки.

17-28, с които завърши първата четвърт, бяха ясни и прекалено жестоки за испанския отбор, който, далеч от това да обърне главата си пред несгодите на грешките си и успеха на съперника, продължи да стартира гордо в атаката, докато се опитва да затвори редиците в защита.

През второто тримесечие, нас Не свали крак от бензина, а напротив. Виждайки упоритостта на Испания, макар и да няма успех, до която предимството леко падна от двайсетте точки, Гено Ауриема, треньор на американците, се завърна, за да пусне всички свои титуляри на пистата.

Ако към това добавим и малкия успех на Санчо литъл (7 точки) и Алба Торенс, който остана без гол преди почивката точно в стотния си мач като национал, 29-48 в края на втората четвърт е истинско отражение на случилото се.

Лора Николс С 8 борби тя доведе ентусиазма на испанските играчи, които знаейки, че са физически по-ниски, преди всичко, не направиха крачка назад по всяко време.

Мондело каза по време на сутрешната сесия за стрелба: "Ако ни победят, те се потят. Не можем да им дадем златото. Всички негови играчи се съобразиха.

Треньорът, съзнавайки недостатъка на отбора си, беше описал един от малкото сценарии за постигане на победа: „Че нямат добър ден в стрелбата, че вкарваме поне 12 тройки и че алтернативната ни защита ги кара да мислят повече отколкото са свикнали ".

Първите две части от курса не се появиха през първите двадесет минути.

The Испанска селекция Тя остана вярна на отличителните си белези, на начина си на игра, на всички качества, които й позволиха да стигне до финала. С две думи той искаше да спечели отново сребърния медал. И той се бори, той се бори. Без да обърна лицето си.

Съединените щати също не позволиха минута отпускане преди инерцията на испанците, когато видяха, че предимството стагнира, 36-56 (мин. 25). А Испания, пропилявайки силите, които вече беше похарчила преди, и с Торенс, вкарал 10 точки, затвори третата четвърт с равенство при 19 (48-67).

Испанската защита, която се нуждаеше от щедри физически усилия на всички играчи, за да може да функционира, имаше понякога симптоми на колапс пред превъзходството на американците, но треньорът не им позволи да спуснат ръцете си за постоянно и да продължи да работи до края.

Съединените щати потвърдиха титла на световен шампион С всички отличия той спечели 64-77, а Испания изпълни обещаното, накара северноамериканците да изпотят златния медал.