класификация

Бразилия, един от големите фаворити, се класира за четвъртфиналите на Световното първенство по плажен футбол на Таити, след като завърши като лидер на група С, докато Парагвай беше трети в D и беше елиминиран.

Следователно глави и опашки за южноамериканците при затварянето на тези два ключа, с лесната победа на бразилците срещу Сенегал (8-3) и поражението от минимума на Парагвай срещу защитаващия се шампион, Русия (4-3).

До затварянето на групи А и Б, турнирът вече познава два от своите четвъртфинали, Бразилия-Япония и Русия-Иран.

Следователно на четвъртфиналите ще присъстват два отбора от района на Конмебол, тъй като Аржентина, другият представител на региона, е уверена, че преминава към следващата фаза от втория ден.

Поради това бразилският "Рейс да Прая" запечата пълни три победи (9 точки), като преди това победи Иран (4-1) и Украйна (4-2). Другият класиран в ключ С е иранският отбор, втори с 3 точки, същите като украинците и сенегалците, които са елиминирани.

Зелено-жълтите голове дойдоха чрез Тройката на Бруно Ксавие, а Двойникът на Андре и цели от Даниел, Бруно и Жоржиньо. За африканците вкараха Папе Кукпаки и Бабакар Фол.

Бруно Ксавие води таблицата на най-добрите реализатори от турнира, с осем.

Парагвай се изправи, но загуби от шампиона

От своя страна Парагвай се бори с любимата Русия, но загуби с 4-3 и беше елиминиран.

La Albirroja завърши трети в групата си, от двете позиции, които дадоха достъп до четвъртфиналите, които отидоха в Русия и Япония, в този ред.

Парагвайците завършиха с баланс от победа (3 точки), този на дебюта срещу Кот д'Ивоар (10-6) и две поражения, по-късните срещу японците (3-1) и сега руснаците.

Русия пое инициативата на таблото и стигна до дистанция с 3: 0, въпреки че южноамериканците успяха да балансират с 3: 3 със страхотна реакция, преди малко Дмитрий Шишин решете играта в края с 4-3.

Дойдоха първите три руски гола Анатолий Перемитин, Алексей Макаров и Шишин, но тогава Себастиан Жълт Y. Педро Моран, два пъти получиха равенство, преди решителния гол на Шишин, да хвърлят баланса от страната на шампиона.