СПЕЦИАЛНО ИЗПРАЩАНЕ Испания загуби с две гола разлика от Румъния. Това е: лош резултат, но с оглед на факта, че испанският отбор се разложи и загуби с три на полувремето, може да се признае като по-малко зло. Испания изигра ужасно първо полувреме, а румънското крило Лакатус, отличен играч и лош спортист, мръсен, провокативен и опасен, направи живота му много труден и контузи Гойкоекшеа и Камачо. Испания ще може да се класира за финалната фаза на Еврокъп чрез ярки победи в двата останали мача, срещу Австрия и Албания.

първото

Играта започна лошо за Испания. Малко преди него, Караско обяви, че не се чувства достатъчно силен, за да играе, и Муньос беше принуден да включи Елой за азулграна. Загуба преди началото на мача беше лоша поличба. И тогава нещата щяха да се влошат.

Селекцията беше лошо засадена на полето. Виктор отиде много високо, за да отбележи Болони, човекът, който движи топката в румънския отбор, и като се качи толкова много, остави празнота в испанската халф, която беше особено забележима на десния фланг, където Мишел беше хванат в две в почти всички пиеси на Унгуряну и Клайн. А между Унгуреану, Клайн и Хаги, който бе белязан от Санчис, те почти винаги разбиваха мадридистите, без решение в някои, от техните входове. Испания винаги имаше пукнатина там. Муфлоз, не знам, той донесе десен бек, за да покрие загубата на санкционирания Чендо.

Отделно от това, когато Испа. Фиа улови топката, тя беше сплашена от твърдите битки на румънците и игра лошо и разсеяно. Нито Мишел, нито Галего, нито Калдере почти никога не са приемали отговорността да играят топката и да строят футбол. - Зубизарета служи дълго и румънската защита нямаше проблем да възстанови топката срещу Елой и Бутрагеньо. Само една игра на Лешояда, с център начело с Хоакин, даде да се разбере, че испанският отбор съществува.

Но истинският проблем беше румънският номер седем, La-catus, който нанесе на Испания повече вреда, отколкото черна мамба. Той е великолепен играч в дрибъла, визията на играта и скоростта, ужасно хитър и злонамерен. Типът играч, разглезен от публиката си, който сплашва съдията и дисбалансира нервната система на всеки отбор. Лакатус вчера направи дори повече от това: той контузи G6ikoetxea и Camacho, първият от тях с престъпна атака, преди която реферът дори не показа карта.

След контузията на Goikoet "xea, Хоакин влезе в полузащитата, Галего отиде при Либеро и Испания се подобри донякъде. Но когато пристигна първият гол, в игра, в която Лакатус победи Солер - който току-що бе заменил Камачо - твърдост в тези игри - Испания реши да играе топката. Хоакин, Мишел, Виктор и, в по-малка степен, Калдере, започнаха да движат топката, но пропастта в испанската полузащита от дясната страна намаля. - И там Румъния стартира смъртоносни контраатаки, които в пиеси на Клайм и Унгуряну вкараха два гола.

По време на почивката страхът от победа накара испанския отбор да се отрази, че аз станах поне балансиран отбор и работех във всички области. Те все още трябваше да имат трудности за още 20 минути, в които Румъния поддържаше инициативата и атакуваше яростно в търсене на увеличаване на броя на целите си. Трябва да се помни, че в случай на финално равенство по точки, ще се отчита общата голова разлика, а оттам и значението на вчерашния резултат.

Но Испания устоя на последния румънски натиск. Въпреки че Мишел никога не е бил добре, отборът имаше достатъчно тегло, за да издържи и към края надделя. Непрекъснатото бягане на Виктор и Калдере плюс изкачванията на Солер - страната на испанеца се оказа добър елемент в атаката, която в крайна сметка обърка Румъния. Действие на Бутрагеньо беше разрешено от Калдере.

Играта имаше въздух на разбиване, но не свърши толкова зле. Сега Испания може да бъде достатъчна с поразителни поражения над Австрия и Албания. Не е лесно, но не е и невъзможно.

Камачо се страхува от намеса в коляното след нараняването си

СПЕЦИАЛНО ИЗПРАЩАНЕ Лошият късмет и съдията бяха посочени от членовете на испанския отбор като основни причини за поражението. Камачо каза: "Притеснен съм от степента на нараняването си. Ще трябва да изчакаме лекарите от Мадрид да направят необходимите изследвания, но лекарят от националния отбор не изключи, че трябва да се намеся".

Мигел Муньос от своя страна заяви: "Румънците излязоха да провокират. Те си научиха добре урока. Обезоръжиха нашата защита с контузиите на Гойкоексея и Камачо и техните заместници трябваше да скочат студени на терена".

Държавният секретар по спорта Хавиер Гомес Наваро, който беше свидетел на поканата от испанската федерация на мача, заяви: „Реферът не знаеше как да отреже грубостта на играчите на Румен от началото на мача и имаше моменти, когато се страхуваше от него опасност от сериозно нараняване ",.

Класификацията на Испания зависи от следващите й резултати, както и тези на Румъния. Те ще се изправят срещу Австрия и Албания у дома. Испанци и отвън румънци. „Вярвам ти, ромгодини щракнете в която и да е от двете партии, в Австрия или Албания ", каза Муньос. -

Goikoetxea получи шест шева в крака, в коляното, когато получи удар от Lacatus, същия играч, който също контузи Камачо. Ще отнеме шест до осем дни, за да се възстанови.

Калдере получи честната цел. "Това беше страхотен ход на Бутрагеньо. Беше малко красив", каза играчът на Барселона. И добави: „Основният проблем на мача беше, че не знаехме как да контролираме нашите“ съперници в първата част на играта. По това време се счупихме по такъв начин, че целите, които ни дадоха първото поражение от това, пристигнаха.

Австрия Победа

Австрия победи Албания с 1: 0 в другия мач от група II в Тирана, пред около 16 000 зрители. Единственият гол в мача, който даде победа на Австрия, беше постигнат от Полстер - австрийският нападател, който вкара два гола за Испания - в рамките на 10 минути от мача. Този резултат дава известна надежда за класиране на Австрия срещу мачовете им с Румъния и Испания.

* Тази статия се появи в печатното издание от 0029, 29 април 1987 г.