Валенсия гостува на отбор, който дебютира в състезанието през втория ден от груповата фаза на Лига Европа

Валенсия гостува на Кубан Краснодар на втория ден от груповата фаза на Лига Европа, клуб, който току-що пристигна в елита на европейския футбол, който иска да се установи в континенталните турнири и който има в бившия играч на Валенсия Анхел Диалбърт най-много известен с феновете на Местала.

суперспорт

Диалбърт, тренирал в Кастелон и играл за Валенсия до преди малко повече от година, е една от защитните референции на Кубан Краснодар, в която той усърдно интегрира съставите на отбора в началото на сезона.

Този руски клуб, който има 85-годишна история, е най-важният в Кранснодар, град с 800 000 жители, разположен на брега на река Кубан, много близо до Черно море, в южната част на страната.

Кубан бяха едно от разкритията през миналия сезон в Руската лига и са преодолели два квалификационни кръга преди груповата фаза на Лига Европа, срещу шотландския Motherwell, с общ резултат 3-0, и холандския Feyenoord, с 3-1.

В груповата фаза на този турнир те дебютираха през първия ден с поражение с 2: 0 при гостуването си в Сейнт Гален в Швейцария.

Кубан се изправи срещу този мач с първоначален състав, съставен от играчи, с изключение на Диалбърт и Сисе, малко известни в Испания.

Беленов, Козлов, Ксандао, Диалбер, Бугаев, Попов, Рабиу, Цораев и Каборе (който бе изгонен и няма да може да играе срещу Валенсия), Букур и френското Сисе, последният като един от футболистите с най-много име от тези, които играят в руския отбор.

Сисе е ветеран с почти четиридесет мача за Франция, който е играл за водещи клубове във Франция, Англия, Гърция и Италия.

В мача, изигран в Швейцария срещу Saint Gallen, отборът проведе първоначалното нулево равенство до половината през второто полувреме, но пропусна двубоя с два гола, получени за двадесет минути.

Руският отбор играеше и парагвайския Лоренцо Мелгарехо и уругваеца Гонсало Буено, но и двамата бяха заместници в мача на Швейцария, докато младият костариканец Марко Уреня също не игра срещу Сен Гален.

Поради тази причина и след поражението, което Валенсия също претърпя срещу Суонзи с 0-3, играта от този четвъртък ще остави загубилия отбор в много компрометирана ситуация, въпреки че само два от шестте мача от тази фаза на състезателните групи.

Мачът ще се проведе в Краснодар, град, разположен на 1200 километра южно от Москва, където футболът на високо ниво е новост, тъй като Кубан едва ли има опит в най-високата категория футбол в страната.

След като беше пети през миналия сезон, равен на 51 точки със Спартак Москва, отборът, който е треньор на румънеца Доринел Мунтеану, започна Лигата с известна преценка, въпреки че в момента е пети с осемнадесет точки, след като загуби тази неделя при гостуването си на Волга 1 -0.

В този мач Кубан започна с Беленов, Козлов, Ксандао, Диалберт, Бугаев, Тлисов, Каборе, Цораев, Попов, Букур и Балде, много от които ще започнат срещу Валенсия, срещу която най-вероятно ще бъде Сисе, който играе само финала десет минути в неделя.

Мачовете на руския отбор, основан през 1928 г., се играят на стадион „Кубан“ с капацитет за 32 000 зрители. След разчленяването на Съветския съюз и раждането на Руската лига, отборът е изиграл шест кампании в Първа дивизия, като миналата година петото място е най-доброто класиране.