Голът на Guedes, няколко секунди преди добавеното време, държи отбора в битката за Лига Европа

Валенсия CF успя да се класира за Четвъртфинали на Лига Европа в последната минута от инфаркт. Гонсало Гуедес подписа равенството с гол след отлична игра в зоната на Кевин Гамейро, който напусна страната на Рамирес, за да предаде смъртта на "7". Португалците отрязаха и завършиха в мрежата, когато останаха няколко секунди до приключване на 93-ата минута. Лудостта се развихри в полето, пейката на Валенсия и сред малко повече от 300 привърженици на отбора, присъстващи на стадиона на Краснодар. Победата с минимум на Местала, 2-1, прекъсва равенството, в крайна сметка елиминира ФК Краснодар и позволява на черно-белите да бъдат един от осемте клуба, които този петък, в един час, ще бъдат част от равенството на четвъртфинала и полуфинали в търсене на финала на 29 май в Баку (Казахстан).

краснодар

Първата част в Русия започна в обратна посока от случилото се в Местала. До половин час игра, когато Ари беше контузен, господството на Краснодар беше абсолютно. Точно нападателят на бразилския произход усложни защитния живот на Валенсия. В 11 минути съотборникът на Роналдиньо в бразилския U-20 изпрати топката в мрежата. Гол, който беше анулиран от Антъни Тейлър, английският съдия, тъй като нападателят на Краснодар помогна на ръката му да задържи топката в зоната. По време на по-голямата част от дуела, Марселино преживя много зле с високия натиск на местните. Kondogbia и Coquelin бяха задушени и направиха загуби, които застрашиха приемствеността в турнира. Един от малкото случаи, в които отборът на Валенсия се разтегна смислено, завърши с чудесна възможност да открие резултата за Карлос Солер. "8" разби удара му срещу младия гол Сафонов. Черишев бе направил добра асистенция от левия фланг.

Без Парехо или Гарай Валенсия живее много по-неспокойно с топката в краката си. На границата на почивката защитата изпрати голям проблем към Нето под формата на топка отзад. Вратарят дриблира, доколкото е могъл, до първия съперник, но изчистването му удря следващия краснодарец, който дойде да го сплаши. Добра бъркотия, която за щастие нямаше негативни последици.

Бразилският вратар точно извади спасителна ръка в ранните етапи на второто полувреме, за да блокира пряк свободен удар, стартиран от уругваеца Перейра. Болестите продължиха с Валенсия, на която липсваше контузия, за да пресече действията на Краснодар и много нервна с топката в своите домейни. В 53-та минута Габриел Паулиста успя да успокои всичко много по-рано, но ударът му с глава от корнер остави четката на вратата на Сафонов. Малко след това Марселино започна с промените. Родриго излезе на първо място и 12 минути по-късно, равен герой, Guedes. Между тях Даниел Вас се осмели да се изстреля отдясно. Той хвърли стената със Санти Мина и точно пресече далечния стълб за Черишев. Руснакът не се свърза добре със страховит шансов гол.

Финален стрейт на лудост

Валенсианците като че ли оставяха часовника да тиктака, попаднал в ненужни страдания. Уандерсън се озова с топка отпред и ударът му беше изчетен от Габриел, така че всичко беше в ъглов удар. Скоро кана със студена вода щеше да падне от шейкъра на Сюлейманов. Съвсем младият левичар, който вече зареждаше Леверкузен с друга ракета, беше на път да направи същото с Валенсия. Халфът беше твърде самотен на върха на зоната и се възползва от него, за да отбележи гол. Усуканата топка влезе в целия отбор на Нето, който не можеше да направи нищо въпреки полета.

Осем минути по-късно реакцията на Валенсия намери своята награда. The перфектна комбинация между Гамейро и Гуедес, ход, който стана възможен благодарение на усилията на Черишев за възстановяването в халфовата линия. 1-1, между лудостта на валенсианците, поставя отбора в стаите. Кръг, в който съперниците, които вече са в ажиотаж, са Челси и Неапол. Отрицателната точка няма да може да види Карлос Солер в първия мач на следващия кръг, тъй като ще трябва да изтърпи дузпа, когато види третия жълт картон в Краснодар.

Информационен лист:

1 - Краснодар: Сафонов; Петров (Сюлейманов, мин. 75), Спаич, Фьолусон, Рамирес; Вандерсон, Олсон, Газински, Перейра (Таранов, мин. 90 + 1); Ари (Stotski, мин. 30) и Claesson.

1 - CF Валенсия: Нето; Вас, Габриел, Диакаби, Гая; Солер (Гамейро, мин. 88), Кокелин, Кондогбия, Черишев; Рубен Собрино (Родриго, мин. 57) и Санти Мина (Гуедес, мин. 70).

Цели:
1-0. Мин. 85, Сюлейманов.
1-1. Мин.90 + 3, Guedes.

Рефер: Антъни Тейлър (ING). Той увещава Перейра (мин. 30), Газински (мин. 78) в Краснодар и Кондогбия (мин. 15), Солер (мин. 75), Родриго (мин. 90) във Валенсия. Солер (Валенсия) ще пропусне следващия мач поради отстраняване.

Стадион: Стадион Краснодар.