Биография на Марна Шарбпова

Мария Шарапова е роден на 19 април 1987 г. в Няган, Сибир, Русия. Тя е професионален тенисист, който играе като синглист (въпреки че в някои случаи го е правила като играч на двойки).

биография

Когато бях на три Мария Шарапова той се премества със семейството си в курортния град Сочи, където от ранна възраст започва да играе тенис.

През 1993 г., докато участва в турнир в Москва, тя е наблюдавана от тенисистката Мартина Навартилова, който успя да убеди баща си да се премести със семейството си в САЩ, в преследване на спортната кариера на дъщеря си.

Така през 1995г, Дева Мария Той заминава със семейството си за Северна Америка, където се присъединява към Академията на Ник Болетиери от IMG като студент.

Малко по малко, в края на 90-те и началото на новото хилядолетие тази млада и красива тенисистка се издигаше в статута си на играч, успявайки да спечели в различните турнири и първенства, които й бяха представени.

През 2004 г. на Уимбълдън тя стана третата най-млада жена, която спечели турнира и втората в ерата на Open, където победи Ай Сугияма на четвъртфиналите, до Линдзи Дейвънпорт на полуфиналите и двукратният победител в турнира Серена Уилямс на финала, ставайки първият руски играч, спечелил Уимбълдън.

Тази година ще завърши за тенисистката, с победа във финала на шампионата на WTA, срещу Серена Уилямс, след загуба с 4: 0 в третия сет.

През 2005 г. той достига полуфиналите на Откритото първенство на Австралия, където държи три мач точки срещу Серена Уилямс, макар че по-късно тя беше победена от същата.

На Уимбълдън той стигна до полуфинала непобеден, по-късно загуби от подновен Венера Уилямс. Изправен пред тези поражения, той би загубил възможността да се изправи Линдзи Дейвънпорт и оспорвам номер 1 в света.

Претърпена контузия обаче Дейвънпорт след финала на Уимбълдън той не успя да защити точките за класиране, получени по време на US Open през 2004 г., Шарапова се издигна до номер 1 на 22 август 2005 г., оставайки само 1 седмица на това място, което беше възстановено от Дейвънпорт незабавно.

Между 1 и 12 септември той се завърна под номер 1, въпреки че загуби на полуфинала на US Open. Той остана в позицията 6 седмици, но след това я загуби, отново до Дейвънпорт, след Цюрих Оупън през 2005г.

На полуфинала на Откритото първенство на САЩ през 2005 г. той се изправи Ким клистърс, Срещу когото тя загуби, което означава четвърти път през тази година, че беше победена в Големия шлем.

На следващата година на Australian Open 2006, Шарапова стигна до полуфиналите, в които се изправи Джъстин Хенин, спечелване на първия сет, но в крайна сметка загуба с 6-4,1-6,4-6. Това ще бъде единственият мач за годината, който ще загуби мача след спечелването на първия сет.

Той спечели първата титла за годината на Pacific Life Open в Индиън Уелс, Калифорния. В него той победи сънародника си Елена Дементиева на финала, 6-1,6-2. И двете, Шарапова Y. Дементиева, те бяха първите руски тенисисти, достигнали до финала на това събитие.

Скоро след това той стигна до финала на Nasdaq-100 Open, губейки от Светлана Кузнецова.

Шарапова
Той участва в Ролан Гарос, без да е играл мачове на клей дотогава, поради контузия. След като спести три мач точки срещу Машона Вашингтон в първия кръг, Шарапова беше елиминиран в четвъртия кръг от Динара сафина, само 21 точки от края на играта.

Тази 2006 г. беше втората поред, в която тя беше елиминирана от полуфиналите на Уимбълдън, губейки от това, което ще бъде победител в шампионата., Амели Моресмо.
Той обаче би спечелил срещу Ким клистърс, на класическия шампионат в Сан Диего Акура.

Също така, на US Open през 2006 г., Шарапова успя да отговори на очакванията, побеждавайки Мауресмо, тогавашният номер едно в света на полуфиналите. След това Шарапова спечели на финала, побеждавайки белгиеца в него Джъстин Хенин 6-4, 6-4, за да спечели втората си самостоятелна титла от Големия шлем и тринадесетата в кариерата си. Благодарение на това представяне Шарапова осигури присъствието си във финалния турнир в Мадрид.

Той също така спечели 2006 Цюрих Оупън, побеждавайки Даниела Хантухова в края. Седмица по-късно тя спечели турнира Generali Ladies Linz, побеждавайки защитния шампион и сънародник Надя Петрова, на финала 7-5, 6-2. Това беше петата му титла за годината.

Шарапова участва в шампионата на WTA в Мадрид като втори носител и като един от тримата кандидати, завършили годината като номер едно, и стигна до полуфиналите на шампионата, без да загуби нито един сет, но след това загуби от окончателния шампион и номер едно, белгийският Хенин, въпреки че победи всичките си противници в квалификационните кръгове.

А) Да, Шарапова Бих завършил годината като номер две в света.

2006 г. също ще бъде тази, в която той ще създаде своя собствена фондация, Фондация „Мария Шарапова“, които биха имали благотворителни цели, специално посветени на деца в риск от различни възрасти.

През 2007 г. той не можа да участва в Купата на федерацията, представяйки страната си, и се ограничи до насърчаване на своя отбор от сънародници, които ще спечелят на финала срещу Италия.

Също така, тази година тя участва в 7 турнира, в които е победена, преди да стане финалистка на Откритото първенство на Австралия, губейки срещу Серена Уилямс.

Тя спечели първата титла за сезон 2007 на деветия си турнир, в Сан Диего, където беше защитният шампион. На финала той победи швейцареца Пати шнайдер за шести път в седем мача, с резултат 6-2.3-6.6-0.

През 2007г, Дева Мария Той щеше да спечели само титла на WTA, което беше свързано с контузия, която беше получил на дясното рамо, и ужасна лична загуба.

В края на 2007 г. той участва в изложбен мач в Сингапур, заедно със своя сънародник Анна Чакветадзе, които той победи в този мач 6-0 и 7-6.

И тази година други неща щяха да се случат в личния план на Дева Мария, като е назначен за посланик на добра воля от Програмата на ООН. Тенисистът дари около 100 000 долара за проекти, свързани с възстановяването на катастрофата в Чернобил. Освен това, в ролята си на посланик, тя работи за събиране на подкрепа за глобалната кампания срещу бедността.

2008 г., Шарапова започна да играе на изложбения турнир в Хонконг и да побеждава на четвъртфиналите Каролайн Возняцки вече Анна Чакветадзе на полуфиналите, но губейки от Венера Уилямс на финала 6-4 и 6-3.

Той се премества в Австралия, за да участва в първия Голям шлем за годината - Откритото първенство на Австралия. След побой Йелена Костанич Тошич, Линдзи Давенпорт, Елена Веснина Y. Елена Дементиева, бе открита отново, с номер 1 в света, белгийската Джъстин Хенин, но този път, Шарапова победи я с 6-4, 6-0.

На полуфинала той победи Йелена Янкович 6-3, 6-1, а на финала победи Ана Иванович, ставайки първият руски играч, победил в Австралия.

В началото на февруари 2008г, Шарапова Той игра за първи път в Купата на Фед заедно с руския си национален отбор, в равенството срещу израелския отбор. Първият мач, срещу който той спечели Ципора Обзилер, и втория фронт Шахар връстник. Накрая Русия победи Израел с 4: 1, като по този начин се класира за полуфиналите за купата на Фед 2008.

Обратно на веригата WTA, Шарапова Той се премества в Катар, за да играе турнира в Доха. Шарапова беше провъзгласена за шампион на турнира, след като спечели на финала до Вера Звонарева.

Американското турне започна с игра на Индиън Уелс Мастърс, където след побой Елени Даниилиду, Алона Бондаренко Y. Даниела Хантухова, загубен на полуфинала срещу Светлана Кузнецова с 3-6, 7-5, 2-6.

По-късно той участва в турнира на остров Амелия (в САЩ), състезание по глина или глина. Този турнир би показал безупречно представяне и ще бъде победен от Дева Мария пред словашкия играч Доминика Цибулкова.

По време на турнира в Чарлстън (в САЩ) той падна на четвъртфиналите срещу американеца Серена Уилямс със 7-5, 4-6 и 6-1.

Мария Шарапова
Те не участваха в полуфинала за купата на Фед 2008, но руснаците победиха американците с 3: 2, отивайки на финала, който ще играят срещу испанците в Мадрид, Испания. Президентът на Руската федерация по тенис и капитан на отбора за купа на Руската федерация по тенис, Шамил Тарпищев, отбеляза, че ще се обади отново Мария Шарапова, да играе финал за Купата на Фед срещу Испания.

Също и със сънародника си Светлана Кузнецова, ще бъдат представителите на Русия на Олимпийските игри, играни наскоро. Въпреки това, контузия, претърпена преди това в дясното му рамо, го накара да се оттегли от такова дългоочаквано участие.

През 2008 г., преди Ролан Гарос, Джъстин Хенин, обяви пенсионирането си Мария Шарапова в позиция № 1 на света. Докато това й даваше възможност да спечели Ролан Гарос при отсъствието на защитния шампион на титлата, тя бе победена на осминафиналите от Динара сафина.

В турнира на Уимбълдън той се изправи срещу гала в първия кръг Стефани Форец, побеждавайки я с 6-1, 6-4, но загуби във втория рунд от своя сънародник Алла Кудрявцева 6-2, 6-4.

След две седмици почивка Шарапова Той премина към турнето в Северна Америка, за да играе канадския Мастърс. В турнира и като семе №3, Шарапова беше освободен от игра на първия кръг, спечелвайки във втория Марта Домаховска. Той обаче се оттегли от турнира заради контузията в дясното рамо.

Това е настоящият номер 1 в света от 2007 г. насам, Открито първенство на Австралия, оттогава Джъстин Хенин-Харден не можа да защити получената титла.

Тя успя да спечели 15 титли като играч на сингъл, от които 2 са Големия шлем, 5 WTA Masters Series, 1 WTA Tour Championships и 7 WTA Tours: