Тя бързо отпадна от добрата група и завърши дванадесета на 3000 препятствия. По този начин той загуби последния си шанс да спечели олимпийски медал. Победи Зарипова, която командваше от началото до края.

The Състезателният калус на Марта Домингес не беше достатъчен така че а олимпийски медал, награда, която винаги му е била отказвана в спортната му кариера. Във финала на 3000 метра с препятствия в Пекин той падна на 200 метра от финалната линия, когато тичаше на път за подиума. В Лондон беше много по-далеч и приключи дванадесети. Руснакът Зарипова доминираше в състезанието от началото до края и се провъзгласи шампион (9.06.72), пред тунизийката Хабиба Гриби (първият олимпийски медал по лека атлетика за жени за нейната страна) и етиопската София Асефа.

домингес

В състезание, винаги стартирано от Зарипова, която вече победи Паленсия на Европейското първенство през 2010 г. в Барселона, никога не изскача в главата. При липсата на три обиколки добрата група загуби и беше смъртоносно отстранена, без ритъма на най-добрите. Дългото му бездействие натежа твърде много на теста и завърши по-далеч от подиума и от дипломата, отколкото можеше да се очаква. Тя стигна до финалната линия, целуна дланта си и примирено погледна небето. Вашата марка, 9.36.45, това представя добре кариерата му. Едва ли ще получи нов шанс на игри. Както се случи след квалификацията, той не пожела да коментира.

Зарипова пристигна първа на права и удобно удържа на плахата атака на Гриби, изненадващо сребро, защото нейният рекорд беше далеч от този на етиопците Асефа и Аялев и този на кенийската Чейва. Първият достигна до бронз а останалите двама се върнаха празни, както и олимпийската шампионка в Пекин Гюлнара Самитова-Галкина, която се оттегли поради физически проблеми.