Новини, запазени във вашия профил

срещу

Рафаел Надал в момент преди мача на BNP Paribas Open срещу руснака Дмитрий Турсунов EFE/PAUL BUCK

Надал се класира за четвъртия кръг, след като победи Турсунов, двадесет и шести носител, 6-3 и 6-3, за 79 минути игра.

Майорканецът, победител в Откритото първенство на Австралия, ще се опита да преодолее лошата серия от резултати, които той има в дуелите си с Налбандян, тъй като двата пъти, в които се изправят един срещу друг (Masters Series в Париж и Мадрид, и двата през 2007 г.) завършиха с победа за Кордована.

Той не е имал същата съдба в дуела си с Лопес срещу северноамериканците Брайън, който се наложи в два сета, 6-4 и 6-3, за 66 минути.

Надал ще играе срещу аржентинеца Давид Налбандян в осминафиналите, докато неговият сънародник Давид Ферер ще се изправи срещу американеца Анди Родик, след съответните им победи срещу французина Джеръми Чарди и германеца Николас Кийфер.

По-рано през деня сърбинът Новак Джокович и аржентинецът Хуан Мартин дел Потро претендираха за водещата роля в шампионата с победите си, в деня, когато единственият испанец, останал в шампионата, Нурия Лагостера, се прости.

Джокович, настоящ шампион в Индиън Уелс и световен номер три, се отърва от германеца Томи Хаас в прави сетове, 6-2, 7-6 (1).

Сега сърбинът ще се изправи срещу швейцареца Станислас Вавринка.

От своя страна Дел Потро преодоля австриеца Мелцер в третия кръг на турнира в Индиън Уелс в тежка катастрофа, в резултат на която се получиха три сета, 6-2, 2-6 и 7-6 (2), за два часа.

Сега аржентинецът ще се изправи срещу американеца Джон Иснър.

Освен това испанската Llagostera беше елиминирана от рускинята Анастасия Павлюченкова, на която загуби първия сет с 6-3 и на който загуби с 3: 0 във втория, преди да се оттегли поради контузия.

Изоставянето на испанците настъпи в 45-ата минута на играта.

Руснакът ще се изправи срещу датчанката Каролайн Возняцки на четвъртфиналите, която днес победи полякинята Уршула Радванска във втория кръг.

Денят завърши с победата на сърбинката Ана Иванович над италианката Флавия Пенета, с 6-4, 4-6 и 6-4.

Резултати от деня:

- Мъж индивид. Трети кръг: Новак Джокович (SRB) срещу Toommy Haas (GER) с 6-2 и 7-6 (1).

Хуан Мартин дел Потро (ARG) до Юрген Мелцер (AUT) с 6-2, 2-6 и 7-6 (2).

Дейвид Налбандян (ARG) на Виктор Троицки (SRB) с 6-4 и 6-2.

Джон Иснър (САЩ) до Марат Сафин (RUS) с 6-4 и 6-4.

Рафаел Надал (ESP) към Дмитрий Турсунов (RUS) с 6-3 и 6-3.

Станислас Вавринка (SUI) до Сам Куери (САЩ) с 2-6, 7-5 и 7-6 (8).

Анди Родик (САЩ) на Николас Кийфър (ГЕР) с 6-4 и 7-6 (4).

Дейвид Ферер (ESP) към Джеръми Чарди (FRA) с 3-6, 6-4 и 6-4.

- Индивидуална жена. Осминафинал: Вера Звонарева (RUS) срещу Na Li (CHN) с 6-4 и 6-4.

Каролайн Возняцки (DEN) до Уршула Радванска (POL) със 7-5 и 6-3.

Виктория Азаренка (BLR) до Shahar Peer (ISR) със 7-5 и 6-4.

Анастасия Павлюченкова (RUS) до Nuria Llagostera (ESP) с 6-3, 3-0 и се оттегли

Динара Сафина (RUS) до Джил Крайбас (САЩ) със 7-5 и 6-4.

Сибил Бамер (AUT, 23) към Даниела Хантухова (SVK, 30) с 6-3 и 6-2.

Ана Иванович (SRB) срещу Флавия Пенета (ITA) с 6-4, 4-6 и 6-4.