Испания победи Чехия (8-1) на полуфиналите, с "двойки" от Ортис и Даниел

Новини, запазени във вашия профил

финала

Испания спокойно победи Чехия (8-1) във втория европейски полуфинал в Унгария, в събота ще се бори за петата си европейска титла срещу Португалия, която победи Азербайджан с дузпи.

Испанският отбор по футзал сертифицира преминаването си към европейския финал, където чака Португалия, като победи Чехия (8-1) с четирите гола преди почивката, те осъдиха отбор, който не е съперник.

И двата отбора започнаха много дълбоко в играта, чехите натиснаха топката и Испания създаде шансове с непрекъснатото си премахване на отметката. В един от тях дойде първият гол, Даниел пусна пас между редовете към Кике, който след като видя как гол Геркак отблъсна удара му, центрира за Хави Родригес да вкара с глава удоволствие.

Оттам Испания излезе и в триангулация Фернандао остави зад себе си Ортис да стреля в близката греда с 2: 0 след седем минути. Испания доминираше в играта и отиде за третия, който дойде с воле от Ортис на изхода от корнер.

Голът остави докоснати чехите, които видяха безпомощни как позицията на вратаря-играч се възползва от Луис Амадо, испанският вратар, за да отбележи с дълъг сервис 4-0 точно преди почивката.

Вторият акт започна със същия сценарий, Испания доминира и Чехия се опита да напусне плахо. Испанският отбор, далеч от спекулациите, увеличи разликата чрез Борха, който дриблира вратаря, за да вкара пети.

Испания спусна буталото и чехите се опитаха да поемат инициативата. Крилото на Кая Сеговия Лин обаче изтегли защитата назад, за да позволи на Фернандао да отбележи шести по желание. Даниел, който играе последното си европейско първенство, беше натоварен да отбележи седмия и осмия.

Почетният гол на чехите дойде една минута от края, когато Длухи успя да победи Хуанхо, на когото Жозе Венансио му позволи да се наслади на минути.

В събота испанците ще се срещнат отново с Португалия, която вече победиха в първата фаза с 6-1, същия резултат като постигнатия от Азербайджан срещу Чехия, който ще играе за трето и четвърто място.

1 - Чехия: Gercak, Blazej, Dlouhy, Fric, Resetar-titting team - Meller, Polasek, Havel, Novotny, Belej, Slama, Janovsky.

8 - Испания: Луис Амадо, Алваро, Хави Родригес, Кике, Хуара - стартовият отбор - Хуаньо, Есевери, Торас, Лин, Борха, Даниел, Ортис, Фернандао.

Цели: 0-1, м.4: Хави Родригес. 0-2, m.6: Ortiz. 0-3, м. 16: Ортис. 0-4, м. 19: Луис Амадо. 0-5, м.25: Борха. 0-6, m.32: 0-7, m.36: Даниел. 0-8, m.38: Даниел. 1-8, m.39: Dlouhy

Съдии: Иван Шабанов (Русия). Той предупреди Фрик (мин. 28).

Инциденти: Втори полуфинал, игран на Fönix Arena в Дебрецен (Унгария). Около 1500 зрители.