Новини, запазени във вашия профил

русия

В деня на страхотни емоции Италия беше отборът, който най-накрая получи билета за полуфиналите в група Е заедно с Бразилия, който само трябваше да си осигури първото място с равенство.

Трансалпиносът претърпя неизразимото да достигне площада, което те постигнаха благодарение на гол на Бертони с оставаща само една минута и което означаваше финалното равенство при пет гола срещу Иран.

За настоящите вицешампиони в света тегленето им струваше да отидат в следващия кръг и всичко изглеждаше скъпо, когато Грана, при първия изстрел на отбора си, изведе италианците напред на 77 секунди.

Същият играч вкара второто попадение в осем минути, което сякаш осъди играта, но след това Иран демонстрира състоянието си на азиатски шампион и защо всички треньори го смятат за отбор, който трябва да се вземе предвид и след по-малко от две минути, Данешвар и Масуди изравниха играта.

Патрик Нора върна отбора на Алесандро Нукорини отпред в 13-ата минута, резултат, който доведе отбора до полувремето. При възобновяването Мохамад Хашемзаде изравни при три и мачът след това стана неподходящ за хората със слаби сърца.

Дълъг удар на Али Хасанзаде изведе иранците напред (3-4) за първи път, резултат, който елиминира Италия. "Азурата", но, реагира и Фабиано постави 4-4 след десет минути.

Иран отиде за всички и Масуд Данешвар, на четири минути и половина от края, вкара втория си гол сутринта и сякаш запечата достъпа на отбора си до полуфиналите.

Верен на стила си за цял живот, Италия никога не се предаде, а Бертони, с 50 секунди до края, получи равенството в пет, завършвайки вълнуващ мач, който служи на настоящите световни вицешампиони да отмъстят за финала на Световната купа през 2004 г. в Тайпе, в която загубиха от Испания.

В същата група Бразилия, която подреди своите по-рядко срещани играчи, спечели седмия си пореден мач в турнира, след като победи Украйна с 5-3, която вече беше елиминирана.

Европейците дадоха първата изненада, когато Замятин се възползва от грешка на бразилската защита и за да стреля Тиаго още в първата минута. Тогава фигурата на считания за най-добър играч в света, Фалкао, изглежда обърна таблото с гол в 8 минути и още един в четвърт час.

Украйна стана първият отбор, който отбеляза два гола срещу Бразилия, когато Романов се възползва от поредната грешка в циркулацията на южноамериканците, за да премине в страхотна надпревара от своето поле до вратата на противника и да постигне равенство на две в 16-ата минута.

Далеч от изненада, Ленисио и Фалкао, малко преди почивката, оставиха играта разрешена преди почивката (4-2).

Маркиньо с красив чилийски гол постави петия за домакините, докато с останалите десет секунди Романов вкара третия украински гол.

В група F Испания, която вече се класира, си осигури първото място в групата благодарение на победата си с 4: 1 срещу Парагвай, който се нуждаеше от победа и Русия не победи Аржентина, за да остане жива в турнира.

Алваро, преди четири минути, отвори сметката за настоящите световни шампиони, които не осъдиха до второто полувреме, благодарение на три гола от натурализирания бразилец Фернандао.

Алкараз постигна моментна дузпа с 2-1 за гуарани, който се опита по всякакъв начин, но се сблъска с добрата испанска защита и видя как Фернандао, в последните минути, вкара още два гола в сметката си, за да затвори резултата във финала 4- 1.

В същата група Русия най-накрая се класира, не без да преживее много неприятности, след равенство срещу две срещу Аржентина, която се нуждаеше от победа.

Със страх от загуба и двата отбора се опитаха да защитят добре целта си, въпреки че именно Русия винаги контролираше топката срещу албицелесте, който създаваше опасност при бързите им контраатаки.

В един от тях, Мартин Амас, след четири минути, даде моментното класиране на Аржентина, като отбеляза с 1: 0, въпреки че Душкевич, малко преди почивката, отправи справедливост на работата на двата отбора на пистата с равенството в един.

При удар от половин час Прудников вкара втория руски гол, с който изглежда осигури класирането, въпреки че Естебан Гонсалес, с четири минути до края, изравни на две и остави играта широко отворена.

Въпреки опитите, Аржентина не можа да вкара третия гол, който се сбогува с турнира и остави Русия жива, която ще играе първия си полуфинал след Гватемала 2000 г., въпреки че сега трябва да се изправи срещу домакина Бразилия.