Екипът на CFS Dianense започна предсезонните си мачове с поражение срещу CFS L’Alfàs, на когото падна с 9-3.

първия

Dianenses се сблъскаха с катастрофата със седем нови лица в отбора си и това беше забелязано на игралното поле. Съперникът му, много по-търкалящ, носеше тежестта на срещата. Към това се добави страхотното качество, което формацията на Марина Байкса трябва да контролира времето на играта.

Въпреки новината, представена от отбора, воден от Хосе Луис Менгуал, те не загубиха лице в сблъсъка, като успяха да играят очи в очи срещу страхотен отбор. След много натоварени първите двадесет минути отборите се оттеглиха в съблекалните, на полувреме, с равенство на три на таблото.

Второто полувреме бе белязано от по-голямата физическа мощ на отбора на CFS L’Alfàs, който също знаеше как да се възползва от няколко защитни грешки от своя съперник, за да отбележи още три поредни гола.

Момчетата, които Менгуал режисира, показаха смелостта си и продължиха да бутат в горната част на пистата. Когато възстановиха топката, те дадоха добри чувства, въпреки че им липсваше успех по време на изстрела на противоположната рамка.

Тези, които не простиха, бяха местните, които успяха да добавят още три гола, за да оставят крайните 9 на 3 на таблото. Dianenses трябва да извървят дълъг път в тази предсезонна година, за да продължат да се подобряват. Сега те са изправени пред сериозния проблем, че не могат да използват павилиона Дения, но ще трябва да свикнат с него като останалите клубове, които имат същия проблем.