Кристиано Роналдо вкара втори гол при кратката победа на португалеца над Люксембург (0-2)

Споделете статията

Кристиано Роналдо празнува гол срещу Люксембург. EFE

потвърждава

Португалия, настоящ европейски шампион и Кристиано Роналдо, техният безспорен лидер, потвърди тази неделя билета си за финалната фаза на Евро 2020 с победа толкова необходима, колкото е предвидима в посещението му в Люксембург (0-2) за да се осигури второ място в група Б, в ден, който ратифицира първото място на Франция, с Антоан Гризман като голмайстор и асистент, и нападателната способност на Англия: 0-4 в Косово.

Вече има 17 отбора със сигурно място за континенталното и многонационално състезание, който ще бъде томболен на 30 ноември в Букурещ. Испания, Белгия, Чехия, Англия, Франция, Италия, Полша, Русия, Турция, Украйна, Австрия, Хърватия, Финландия, Германия, Холандия и Швеция, както и Португалия, се присъединяват последни към пътуването до финала фаза на Евро 2020.

Направих го с триумф в Люксембург, може би по-малко силен от очакваното на таблото, 0-2, и дори по-сложен на моменти, отколкото си е представял, защото неговият противник имаше своите шансове и тъй като португалският отбор не прекъсна катастрофата до последния участък от първото действие, между липсата на дълбочина и нередовността от терена, докато Бернардо Силвия асистира и Бруно Фернандес облекчи отбора си с 0-1. Беше минута 39 от мача.

Той го осъди чак до 85 чрез Кристиано Роналдо, който събра 0-2. Неговата гол номер 99 в 164 мача със старши отбор на Португалия, с който ще защитава титлата на Евро 2020. Той вече е във финалната фаза. Но като втори в групата, след Украйна, който изравни в последния момент срещу Сърбия. 2-2 беше в минута 92.

Балканският отбор за миг беше вътре в Еврокъп, вместо Португалия, за 23 минути; от дузпата на Душан Тадич с 1: 0 в 9-ата до 1: 1 на Роман Яремчук в 32-ата за отбора, треньор на Андрей Шевченко. 0-1 в Люксембург на Португалия, през 39 г., веднага го извади от континенталната среща.

След това, вече през второто полувреме, дойдоха 2-1 на Александър Митрович и 2-2 на Артем Беседин в 93-ата минута за Украйна, но пътят към континенталния турнир вече беше определен за Сърбия: плейоф, като победител в Група на Лигата на нациите C4.

В група Н, докато, Франция си осигури първата позиция с победа с 2: 0 в Албания, популяризиран от Антоан Гризман. Нападателят на Барселона асистира на Корентин Толисо при 0-1, който трансформира с глава фаул от френската "7" и вкара гол 0-2, за да реши победата, осмата от десет мача, само за половин час.

В неговия секстет те са го последвали Турция, втори от предишното назначение и победител тази неделя в Андора с 0-2, с двата гола на нападателя на Валядолид Енес Унал в рамките на само 4 минути, от 0-1 на 17 до 0-2, от дузпа, в 21-ви; и Исландия, която завърши трета, докато чакаше съперник в плейофа. Те спечелиха 1-2 в Молдова.

Всичко вече беше разрешено в група А. Не ставаше въпрос за лидера Англия, нито за неговия партньор по пътя към Евро 2020, Чехия, нито за участието на Косово в плейофите като победител в групата D3 на Лигата на нациите.

Англия спечели отново, както направи в седем от осемте квалификационни кръга, с 37 гола в полза. Това е средно повече от четири гола на мач; същата средна стойност, която той повтори тази неделя в Косово (0-4), с цели от Хари Уинкс, Хари Кейн, Маркус Рашфорд и Мейсън Маунт, три от тях през последните 15 минути.

В София, при затворени врати за наказание за расистки писъци, България се сбогува с разочароващия им квалификационен кръг с единствената си победа в осем мача: 1-0 на Чехия. Васил Божиков вкара гол с глава.