Украинският отбор се справи с нещастията и истериките на съперника си, за да стигне до четвъртфиналите удобно

The Shakthar donest е постигнал място на четвъртфиналите в Шампионската лига, след като е победил АС Рома у дома (3: 0), с който отборът, воден от Мирча Луческу, е сред осемте най-добри отбора в Европа, след като елиминиран в шестте пъти, достигнати от украинците осминафиналите. [Разказ и статистика]

След като

Можете да бъдете седем градуса под нулата и кръвта ви кипи. Това демонстрираха футболистите на ромите в Донецк през нощта, в която реагираха агресивно на многобройните неуспехи. Тези на Виченцо Монтела излязоха готови да скъсат с настоящата си криза и преодоляха 2-3 от Олимпико, но още през първата четвърт час намериха нещастен гол срещу. Уилиан центрира от крилото, а Хюбшман едва отклони топката, за да завърши във вратата.

Втората контузия настъпи по най-неочаквания начин, когато съдията сигнализира за съмнителна дузпа в негова полза. Защото Пятов отгатна удара на Бориело и гостите пропуснаха най-добрия си шанс. Освен това само няколко минути по-късно имаше ново разстройство с експулсирането на Mexès.

По този начин обстоятелствата надделяха над манталитета на италианците и обезсърчението се разпространи сред техните редици. Кой реагира най-зле беше Ди Роси, който припомни най-агресивните си моменти, когато лактира Срна без Хауърд Уеб вижте неприятното действие.

Само за 45 минути Рома беше изпитал всички съставки в ада на Донбас и само трябваше да отговори на предопределеното наказание с лоши нрави. Срна отново претърпя грубостта на италианците, когато Бориело остави петите си заковани в крака на хърватина. Това беше друга подробност, която начерта парадигмата на лошия губещ, че ромите се обличаха в Украйна, за да бъдат премахнати.

От своя страна, Шахтьор, добър отбор, организиран от Луческу, се ограничи до прилагането на своите ясни идеи срещу съперник, който се заплете в собствените си мъки. Вилиан, най-добрият в играта, взе наградата с великолепен гол и Едуардо затвори победата, като се възползва от неуспех на посетителите. Мултинационалният отбор с бразилска щипка ще бъде в квартала.

Шактър Донестк: Пятов, Хъбшман, Жадсон, Луис Адриано (Марсело Морено, мин. 75), Уилям, Дъглас Коста (Едуардо, мин. 59), Мхитарян (Тейшейра, мин. 65), Уилям, Плъх, Чигрински, Срна и Ракицки

Рим: Дони, Хуан, Мексис, Писаро, Вучинич (Бриги, мин. 65), Таддей (Роси, мин. 46), Де Роси, Риисе, Перота (Капрари, мин. 85), Бурдисо и Бориело. -

Цели: 1-0, мин. 18, Hþbschman. 2-0, мин. 58, Уилям. 3-0, мин. 88 Едуард.

Рефер: Хауърд Уеб (GBR). Той увещава Риизе, Писаро и изгонва Мексес за двойно жълто от Рома и предупреждава Мхитарян, Срна от Шактар.