LaMarcus Aldridge се завърна, за да бъде лидер на франчайз Портланд, който победи Hornets

тегло

Rudy Fernбndez набира тегло в шипове Blazers

• Шеста поредна победа за "Блейзърс" Това е най-добрата печеливша серия на Портланд през последните 15 месеца. Руди беше петият най-игран блейзър Олдридж (31,2 средни точки в петте предишни победи на Портланд) се потвърждава, след като не е избран за All Star

Оборудване
Портланд Трейл Блейзърс (35 + 13 + 22 + 33): Милър (18), Матюс (24), Кънингам (3), Олдридж (34), Батум (14) - стартиращи пет-, Przybilla (-), Fernбndez (8) и Mills (2).
Ню Орлиънс стършели (26 + 23 + 27 + 20): Грийн (24), Пол (8), Смит (4), Уест (27), Ариза (16) - започвайки пет-, Джак (12), Грей (-), Белинили (-), Торнтън (5).

Фигурата на LaMarcus Aldridge за пореден път превъзхожда играта на Trail Blazers, който разчита на 34-те точки, които е допринесъл, за да се завърне в четвъртия период и да спечели 103-96 срещу Hornets.

Уесли Матюс добави 24 точки, за да бъде още един ключов играч в шестата поредна победа на Trail Blazers, което е най-добрата им серия от победи през последните 15 месеца.

Андре Милър с 18 точки и 7 асистенции, заедно с французина Никола Батум, който допринесе с 14 точки с 5 борби, бяха другите двама титуляри, които получиха двуцифрени знаци за Трейл Блейзърс, които играят по-добре всеки ден въпреки загубата на Брандън Рой.

Нито загубата на изходната точка Маркус Камби е усетена в представянето на Trail Blazers, които се затвърждават на второ място в Северозападната дивизия с рекорд 32-24, четири победи зад Оклахома Сити Тъндър (35-19), кои са лидерите.

Руди Фернандес, който бе отбелязал двуцифрени цифри в пет от последните шест мача, отбеляза 8 точки (2 тройки и 2 свободни хвърляния) в 33-те минути, които бе на пода. СBA бе петият играч на Blazers за минути игра.

Статистика на Руди

Съперник: Ню Орлиънс Хърнетс

Дейвид Уест с 27 точки и Уили Грийн, които допринесоха с 24, бяха най-добрите за Хорнетс (33-25), които загубиха трети пореден мач и девети в последните 11 изиграни.

Франшизният защитник на Hornets Chris Paul не може да се превърне в печеливш фактор за отбора си само с 8 точки и 5 асистенции.

Втората асистенция, която той даде в играта срещу Trail Blazers, позволи на Пол да достигне до 4000 като професионалист.

Отсъствието поради травма на началната точка Емека Окар е забелязано твърде много в защитната игра на отбора и в боята, където сега Хорнетс нямат водеща роля.