русия

Канада 60-64 Франция
С победа и поражение канадците се изправиха срещу Франция в този класически двубой с необходимостта да спечелят, за да не усложнят класирането. Французите от своя страна се стремяха да останат непобедени и по този начин продължават да се изкачват до върха на група В на тези Игри.

Играта беше двубой между силите от първите минути. Нито един отбор не успя да се измъкне на таблото по всяко време, въпреки че Франция винаги поддържаше преднината благодарение на работата на нападателя Емили Гомис (17 точки) и боядисването на неуморната Сандриме Груда (10 точки и 7 борби). Последните моменти бяха постигнати с равностоен резултат, но френският бой, особено този на страхотната база Дюмерк (10 точки, 5 борби и 3 асистенции) реши баланса на френската страна.

По този начин Канада загуби втория си мач в турнира, след като в първия ден падна от Русия с пет точки. Шона Торбърн, със 17 точки и голмайстор на мача, беше най-забележителният канадец в първия мач на третия олимпийски ден.

Китай 76-62 Ангола
Една от приятните изненади на тези игри, Китай, се изправи пред слабата Ангола с цел да остане непобедена и да бъде в крак със САЩ. Анголските жени от своя страна искаха да останат живи и да мечтаят.

И го направиха през първите двадесет минути, което доведе до резултат 33-31 за азиатците. Китай не се чувстваше комфортно през първото полувреме, поради физическото превъзходство на Ангола, което наложи много висока интензивност. След рестартирането обаче всичко се изчисти за непобедените. Третата четвърт завърши с общо 24-6, базирани на китайски талант и свободни хвърляния; Азиатският отбор стреля до 27, отбелязвайки 23 точки, и тази цифра обозначава африканската трудност при защита на гъвкавостта на съперника. Zengyu Ma и Nan Chen, и двамата с 15 точки, отново бяха най-забележителните играчи за китайската страна.

В крайна сметка Китай постигна третата си поредна победа със 76-62 и остава непобеден на върха в групата заедно със САЩ и Турция, които се срещат на този трети ден. Ангола практически се сбогува.

Австралия 67-61 Бразилия
Първо Франция, след това Русия и сега Австралия. Бразилия загуби третата си поредна игра и плати много трудно за ужасното начало на играта, която подписа срещу много по-концентрирана Австралия, която, въпреки че не блести в играта си, показва последователност, която може би си заслужава тежестта в злато ... или сребро или бронз, ясно.

Австралийците доминираха първите двадесет минути с непреодолима власт. Бразилският отбор не беше намерил съвсем нападателното си пространство, а океанската отбрана беше непреодолима бариера. На полувремето Австралия спечели с 31-18, оставяйки Бразилия в най-лошия олимпийски резултат в историята им на този етап от играта. През втората половина обаче южноамериканците реагираха и се върнаха малко по малко; обаче не беше достатъчно за постигане на първия триумф. Капитанът и носител на знамето Лорън Джаксън, с 18 точки и 8 борби, и центърът Лиз Камбедж със 17 точки и 10 борби, бяха ужасяваща двойка за Кариоките, в която Карла Коста, автор на 22 точки и Ерика се откроиха преди всичко де Соуза с 11.

По този начин Австралия остава с положителен баланс от две победи и едно поражение, като все още се стреми да вкара Русия и Франция в беда; Бразилия все още без победа и ще трябва да й даде всичко срещу Канада и Великобритания.

Великобритания 61 - Русия 67
Британците не бяха далеч от изненада на мощен отбор като Русия. И то е, че те стигнаха до три точки, влезли в последната минута на играта, въпреки че Ilona Korstine в крайна сметка реши, с пет поредни точки.

Великобритания стартира играта изненадващо, с първоначален резултат 12-2, който Русия бързо обърна през втората половина на първия период, с тичане 2-14. Веднъж изпреварвайки се на таблото, руснаците запазиха предимства от около 10 точки през целия мач, водени от 12 точки от Евгения Белякова, 10 от Марина Кузина, 8 и 6 асистенции от Беки Хамон и 9 точки от Илона Корстин. Докато местните жители, които имаха Натали Стафорд (18) и Джо Лийдъм (14) за най-добри голмайстори, се приближиха, за да дадат страх.

С победата Русия остава непобедена, равна на три победи с Франция в група Б. От своя страна домакините все още не добавят никакви победи и са предпоследни, равен на 0-3 с Бразилия.