Руският тим лесно побеждава слабата Нова Зеландия с 2: 0 на "Санкт Петербург Арена"

Санкт Петербург | 17 · 06 · 17 | 20:50

конфедерациите

Споделете статията

Премиера на X Купата на конфедерациите. EFE

Русия лесно спечели началния мач на X Купа на конфедерациите като победи слабата Нова Зеландия (2: 0) в грандиозната арена "Санкт Петербург". Учениците на руснака Станислав Черчесов те доминираха в играта от началото до края, въпреки че им липсваше ясновидство в атака, докато новозеландците се ограничиха до защита с единадесетте играчи зад топката и опитване на късмета си от фигури.

Русия дебютира в този турнир, единодушно обмисля репетицията за Мондиала, докато новозеландците участват за четвърти път. В партията обаче нямаше цвят за радост на руския президент, Владимир Путин, че е присъствал на футболен стадион за първи път от много време и Той беше придружаван по всяко време от най-високия лидер на ФИФА Джани Инфантино.

След като беше отсечен в първата фаза на Мондиала в Бразилия и Френска Еврокъп, руснаците се вбесиха и през първите петнадесет минути вече имаха няколко ясни шанса да отбележат. В 7-ата минута централният руски Васин завърши греда на изхода от корнер и когато топката премина през голлинията, тя беше изчистена от МакГлинчели.

Две минути по-късно друг новозеландски футболист, Смит, изчисти, когато топката се плъзна във вратата след изстрел на Полоз, надхвърлил напускането на гостуващия вратар. След като океанският отбор накара Акинфеев да изплаши от определени фигури, най-силната му страна, Полоз отново постави своите фенове в сърцето си през петнадесетата минута.

Той получи дълга топка, изправен срещу Маринович и когато се опита да дриблира, той падна, когато влезе в контакт с вратаря, в нещо, което изглеждаше по-скоро симулация, отколкото максимално наказание. Оттам Новозеландците сякаш се уредиха и руснаците имаха по-големи затруднения за да влезете в лентите.

Наказание за „всички бели“

Освен това Ууд, голмайсторът в английската втора дивизия с историческия Лийдс, се събуди и опита два пъти извън зоната, макар и без късмет. Когато "всички бели" играха най-добре, тъй като са известни за разлика от националния отбор по ръгби "All Blacks", домакините вкараха след явна грешка при излизане на топката на гостите.

Беше на половин час, когато Глушаков след великолепен пас на първото докосване на Полоз направи първия гол в мача и на турнира, като вдигна топката над изхода на вратаря, въпреки че последният играч, докоснал топката, след като беше оплют от пощата беше Boxall. (мин. 31)

През второто полувреме руснаците започнаха с намерението да затворят играта възможно най-скоро и четири минути след рестарта Маринович спаси отбора си, като блестящо изчисти с глава Полоз и последвалото отхвърляне на Йероджин. Отново вратарят на гостите, който играе за Unterhaching, в германската четвърта дивизия, отново се разочарова малко след руския нападател с великолепен участък.

Новозеландците се опитаха да намерят Рохас, роден в Чили футболист, но той едва ли имаше шанс да покаже класа. Като се има предвид липсата на дълбочина на отбора му, треньорът на океанския отбор Антъни Хъдсън отстрани играча на Марсилия, Туилома, най-голямото обещание за новозеландския футбол, а по-късно и героят на Световната купа в Южна Африка, ветеранът Смелц.

Скоро след това Смолов, звездата на славянския отбор, но останал напълно незабелязан, вкара втория гол в мача. Той получи топката в три четвърти от полето, избяга от маркера си, подаде я по крилото на Samédov, който даде нисък пас към далечната греда, която беше използван от самия Смолов, за да вкара гол за спокойствие. (мин. 69)

Тогава новозеландците сякаш се събудиха и Акинфеев трябваше да спаси отбора си след великолепен изстрел извън зоната на Томас, а след това Жирков изчисти с глава ясен удар от Смит под стълбовете с петнадесет минути преди последния съдийски сигнал. На следващия мач, 21 юни на московския стадион „Спартак“, руснаците ще приемат Португалия на Кристиано Роналдо, докато Новозеландците ще се изправят срещу Мексико в Сочи.

Информационен лист:

Русия: Акинфеев; Джикия, Васин, Кудряшов; Жирков, Глушаков, Самедов, Головин, Йерожин (Тарасов, мин. 77); Полоз (Бухаров, мин. 64) и Смолов (Миранчук, мин. 89).

Нова Зеландия: Маринович; Boxall, Durante, Smith, Colvey, Wynne; McGlinchely, Thomas, Barbarouses (Tuiloma, мин. 61); Рохас (Smeltz, мин. 71) и дърво.

Цели: 1-0, мин. 31: Бозал, автогол. 2-0, мин. 69: Смолов.

Рефер: Вилмар Ролдан (COL).

Инциденти: Откриващ мач за Купата на конфедерациите, изигран на „Санкт Петербург Арена“ пред около 50 000 зрители (повече от две трети), включително руския президент Владимир Путин и президента на ФИФА Джани Инфантино