Барса побеждава Рома четири дни след Класико и осигурява лидерството на групата

продължава

ФК Барселона победи АС Рома (6-1) на Камп Ноу и ще бъде на осминафиналите за дванадесети пореден път и ще го направи като първи в групата, след като отново се показа и победи римляните, за да продължи Класиката партия, в деня, в който Меси започна отново и празнува с два гола, за да завърши поредната страхотна нощ на тризъбеца.

Рома трябваше да спечели, за да осигури квалификация за осминафиналите и бяха на светлинни години от постигането му. Барса стартира вече класирания мач, поради равенството на Байер Леверкузен срещу БАТЕ Борисов, но те не бяха доволни от него и излязоха в търсене на победа, която щеше да им даде, както беше, първата позиция. За по-малко от 20 минути вече бях свършил тази работа, а след 60 ромите вече не знаеха къде да отидат.

Към 2: 0 Рома потъна и беше по-дебела, отколкото беше до този момент. Той защитаваше чрез натрупване на мъже, но без тактически усет и плати скъпо веднага щом тризъбецът реши да загрее нощта с голове. Докато Рома и Байер Леверкузен, с 5 точки, и БАТЕ Борисов, с 4, ще играят втория билет за осминафиналите, Барса се забавляваше да постави подписа си на билет от първа класа, практически с достъп до кабината на пилота.

Суарес и Меси два пъти, а Пике подадоха "малка ръка", която се опитаха да завършат с гол на Неймар. Бразилецът, далеч от мисълта, че може да отслабне с връщането на Меси, дръпна конците в атаката на Барса и даде асистенции за гол, както само неговият "учител" Меси може да го научи да прави. И след като и върховете на тризъбеца Суарес и Меси бяха вкарали своите голове, те постоянно търсеха бразилеца, за да се присъедини към тях.

И той имаше целта на няколко пъти. В 51-ата минута той принуди Шчесни да се похвали, а през 71-та се завърна, за да подпише конкретна скандална игра, но полякът отново открадна целта. И това е, че Войчех Шчесни несъмнено беше и несъмнено най-добрият от отбора си, тъй като извади няколко топки за заслуги, които миришеха на гол. Въпреки това Барса не се предаде и продължи да играе атаката, докато Неймар не отсъди дузпа. Меси взе топката, но за да я даде на Неймар в жест, аплодиран от трибуната.

Но дори и не така, Неймар се провали с безспорния успех на Шчесни, но Адриано го изстреля в рикошета, за да направи 6-0. Повече от поздравления за Адриано, който действаше от спешното за възможната контузия на Серги Роберто, съотборниците и Меси приветстваха Неймар. Вече не можеше да вкара, но въпреки това беше доволен от представянето си, аплодираше като останалите си съотборници за Камп Ноу, който не беше изпълнен от студа, за това, че е отворена телевизионна игра и за взискателните и строги мерки за сигурност за влизане играта.

Разбира се, за голове не беше, а някои у дома може би съжаляваха, че не са присъствали на федерацията на Барса. И на практика всички от многото имаха печата на тризъбеца. Първо, със страхотна игра на Неймар за Алвес зад Динь и страната, който контролираше добре и видя влизането отляво от Луис Суарес, той го предаде на уругваеца и това, въпреки донякъде дълга контрола, отбеляза за удоволствие четвъртия си гол в тази Шампионска лига. А преди почивката Суарес се показа с воле гол от ъгъла на зоната, който смути приятели и врагове. Застанал пеша, той изпрати неудържим камшичен удар.

Между тях Меси се присъедини към партията. Той започна отново след два почти два месеца отсъствие и след безсрамно търсене на целта го получи малко след като Суарес отвори кутията. Този път подаване от уругваеца накара Меси да удари „играта“: той избяга, спечели позицията, защити топката с тялото си и я удари точно над Шчесни, за да вкара отново и да потвърди завръщането си. Всичко това след игра на моливи и стени с Неймар и Суарес.

"Малката ръка" беше поставена от Барса на таблото и го направи с втория гол на Лео Меси и отново, като тризъбецът беше главният герой. Този път Неймар го даде на Суарес, той стреля лениво, а Меси, който преминаваше, прочете пиесата и вкара във втория си опит след първи отскок от Щесни, безсилен, когато трябваше да събере петата топка от мрежата си. И това е, което преди това Hammered бе маркирало. Той не можа да отбележи 0-5 в класическия, в пиеса, в която упрекна Мунир, че му е отнел възможността да го постигне, но го направи тази вечер.

В Рома също не бяха прави от дузпата. Вече с 6-0 на таблото, Джеко видя как Ter Stegen завърши добрата си игра, когато сложи ключова желязна ръка, за да предотврати предишен гол, крадейки целта. Беше лека нощ за Барса, с победа със „сет“, първокласен билет за осминафиналите и връщане на гол на Меси, за да потвърди, че тризъбецът е включен по три начина. И в допълнение, Серги Сампер се завърна в отбора. Единственото неизвестно, знаейки какво има Серги Роберто и, „но“, крайният гол в последната игра на Джеко, който отмъсти за предишната грешка.