Витоло и Гамейро вкараха головете за испанците, които бяха само по-добри в началото и в края на мача

Мадрид | 28 · 04 · 16 | 17:32

края мача

Новини, запазени във вашия профил

Мариано поздравява Витоло за неговия гол. REUTERS

Севиля започна ценно равенство този петък в Шахтьор Донецк (2-2) в първия мач от полуфиналите на Европейската лига, в който испанците бяха само по-добри в началото и в края на мача.

Играта не би могла да започне по-добре за феновете на Севиля, тъй като след пет минути продължи напред на таблото през Vitolo. Френският Гамейро получи топката на границата на зоната и отначало я даде на испанския нападател, който майсторски отсече Ракитски и победи украинския вратар отдолу.

„Миньорите“ отнеха двайсет минути да стрелят по вратата чрез бразилеца Марлос, но съсредоточеният му удар не затрудни Сория. Нападателят на Шахтьор обаче би имал повече късмет малко след това, като се възползва от крещящ провал на испанската защита, който развали цялата работа през първите двадесет минути.

Проход на повече от тридесет метра от Ракитски остана неразбираемо сам Марлос, който дори имаше време да спусне топката с гърди и нямаше проблеми да победи испанския вратар с фин удар с левия крак (мин. 23).

Изправен пред местния натиск, Севиля продължи да отстъпва, от което местният отбор се възползва, за да вкара в беда защитения от Сория гол. Марлос, който беше кошмар за андалуската защита през цялото първо полувреме, създаде втория гол от нищото след кратък ъглов удар.

Той майсторски изряза маркера си и извади великолепен център от шапката, която беше напълно завършена само от Степаненко на ръба на малката площ (мин. 35).