25 октомври 2020 г. СПОРТ Оставете коментар 80 Преглеждания

зверев

Победата на Зверев изравни рекорда с Шварцман 2-2.

Аржентинецът Диего Шварцман загуби днес без да смекчи срещу германеца Александър Зверев, първоначален носител и седми в световната ранглиста, финала на ATP 250 в Кьолн, Германия, 6-2 и 6-1.

Шварцман (9-и) търсеше първата си титла за годината, четвъртата в кариерата си, но отпред имаше неумолим съперник за 1 час и 11 минути игра на твърд корт.

"Peque" беше неточен, играта на Зверев го караше да се чувства неудобно и в нито един момент не можеше да надделее. Германецът беше много ефективен със сервиса (девет аса срещу никой от аржентинеца).

Шварцман изигра десетия си финал на ATP, третата от годината след ATP в Кордоба и Masters 1000 в Рим, той ги загуби всички и поддържа илюзията си за влизане в Лондон Мастърс, който ще се проведе от 15 до 22 ноември.

Победата на Зверев се изравни с рекорда на Шварцман с 2: 2. Аржентинецът спечели на Кицбюел 2014 и US Open 2019, а германецът постигна първата си победа на Париж Мастърс 1000 през 2018 г.