В предишния ход Пела беше паднал при Хачанов.

Аржентина остана извън Купата на АТР, когато загуби на четвъртфиналите от Русия. Тази сутрин тенисистите Гидо Пела и Диего Шварцман паднаха съответно на Карен Хачанов и Даниил Медведев.

загуби

Пела падна с 6-2 7-6 (7-4 в равенството) за един час и 38 минути. Срещата, изиграна в Сидни, имаше руснака като главен герой. Аржентинският тенисист имаше четири двойни грешки, 24 неизнудени грешки и само 22 победители.

Виденото при срещата между Шварцман и Медведев беше съвсем различно. Въпреки че руснакът остана да остане за първия сет 6-4. Това обаче беше пикантен шок: при смяна на страната, които спореха, руснакът му каза нещо, когато минаваше, а Peque реагира с викове „глупаво“.

Въпреки че аржентинецът се възстанови и спечели втория сет с 6-4, съперникът му показа по-добър тенис, като спечели мача с категоричните 6-3 през последната четвърт.