Аржентинецът се прости с Щутгарт, след като беше елиминиран с 6-3 и 7-5

nacion

Щутгарт, Германия. - Силата на Евгений Кафелников надвиши волята на Франко Скуилари. Аржентинецът, номер 12 в световната ранглиста, беше елиминиран в осминафиналите на Щутгарт Мастърс Серия ($ 2,450,000, ATP), губейки от руснака, 6-и фаворит, 6-3 и 7-5, за 1h21m.

Кафелников, олимпийският шампион в Сидни, контролираше първия сет, но по-късно Скуилари му направи мач. По този начин той имаше три сет точки в десетия гейм (той беше 5-4), за да остане с втория сет, но руснакът запази сервиса си. Аржентинецът се отказа от сервиса си с двойна вина и Кафелников се възползва от възможността да определи мача. С този неуспех Скуилари загуби голяма част от шансовете си да влезе в ATP Masters, който ще се играе в Лисабон, през последната седмица на ноември.

Топ фаворитите също бяха елиминирани: руснакът Марат Сафин (1-ви) загуби от англичанина Грег Руседски 7-6 (7-2) и 6-4; бразилецът Густаво Куертен (2-ри) с французина Себастиен Грожан със 7-6 (11-9) и 6-3, и северноамериканецът Андре Агаси (4-ти) с румънеца Андрей Павел с 6-3 и 6-4.

В Еквадор. Трима аржентинци се класираха за четвъртфиналите в претендента в Кито ($ 25 000 награди, ATP): Патрисио Аркес победи австриеца Волфганг Шранц с 6-3 и 6-4, Мариано Делфино, чилиеца Адриан Гарсия с 6-3 и 6 -2, и Дамян Фурмански към северноамериканския Родолфо Рейк със 7-6 (7-5) и 7-6 (7-0). Вместо това Кристиан Кордаш падна до грузинеца Иракли Лабадзе 7-6 (9-7) и 6-4. Днес те ще играят Фурмански v. Делфино и Аркес срещу. Солон Пепас (Гърция).

Световна купа за ветерани. Няколко аржентинци отидоха на четвъртфиналите в различните категории на Световната купа за ветерани, която се играе в Аржентинския тенис клуб. Основните резултати: Рикардо Ривера (над 35 години) победи холандеца Майк Симон с 6-3, 6-4; Едуардо Бенгочеа (над 40) на бразилеца Хари Уфер с 3-6, 6-4 и 6-4; Рикардо Кано (повече от 45) до испанеца Рафаел Руис с 6-4 и 6-3, и Лито Алварес (повече от 50) до Хорасио Гринберг с 6-3 и 6-4.