Победата на словачката предотвратява очаквания двубой между Уилямс и Мария Шарапова

Американката Серена Уилямс отстъпи на натиска на словачката Даниела Хантухова, 6-1, 7-6 (5) в третия кръг на Откритото първенство на Австралия, която видя как последният й шампион си тръгва с повече болка, отколкото слава. Хантухова победи непълнолетния Уилямс за първи път в четири мача, които изиграха само един мач, откакто загубиха в четвъртия кръг на US Open миналата година, в Пекин през септември.

словакът

Словашката красавица накрая победи Серена, която досега не бе в състояние да спечели сет. Най-младият от Уилямсес е печелил преди това на Уимбълдън и US Open през 2002 г. и в Дубай миналата година, но в Мелбърн тя е показала наднормено тегло и предишната й мощност е спаднала много цели числа. Хантучова ще се изправи срещу рускинята Мария Шарапова на осминафиналите, която, макар че имаше проблеми в предишния кръг, за да победи американката Ашли Харкълроуд, спасявайки три сет точки във втория сет (6-1 и 7-5), пусна ръката си и унищожи хърватката Йелена Костанич, с категоричните 6-0 и 6-1 за 60 минути.

Победата на словачката предотвратява дуела на Серена Уилямс-Мария Шарапова, а с нея и повторението на финала на Уимбълдън през 2004 г. и на Мастърса през същия сезон, и двете с победа за руския играч. Междувременно американката Линдзи Дейвънпорт, първа фаворитка, беше една от най-страдащите, за да издържи високите температури днес и да завърши мача си с рускинята Мария Кириленко. Играчът на Палос Вердес сега ще се изправи срещу рускинята Светлана Кузнесова, победител в Откритото първенство на САЩ през 2004 г., турнир, в който Линдсей загуби от "Света" на полуфинала. Днес рускинята победи италианката Мара Сантангело, 6-3 и 6-1.

С вече затворения покрив белгийката Justine Henin-Hardenne победи френската Virginie Razzano, палача на Conchita Martínez Granados, с 6-4 и 6-1. И това ще бъде белгиецът, шампион на Ролан Гарос, съперникът на испанската Вирджиния Руано, който победи американката Лора Гранвил с 6-3, 6-3. В дъното ще има руски дуел между Елена Веснина и Надя Петрова.

При равенството при мъжете американецът Анди Родик, втори носител, проби в осминафиналите по силен начин. Семфинализа миналата година, тази от Омаха изпрати французина Жулиен Бенетау с 6-1, 6-2 и 6-2 само за 82 минути. Родик спечели 17 от първите 18 мача и в крайна сметка спечели играта със 17 аса. Той стигна до втория кръг, без да отстъпи нито един сет, предупреждение за следващия си съперник кипърският Маркос Багдатис, който победи германеца Денис Гремелмайр с 6-2, 6-1 и 6-2

В маратон от три часа и 47 минути французинът Фабрис Санторо, най-възрастният играч от останалите в таблицата, на 33 години, оцеля от силната жега и победи аржентинеца Гастон Гаудио, 6-3, 6-2, 5 -7, 1-6, 6-4 на ръба на изтощение. Картината на Санторо, с тялото му, покрито с торбички с лед на тила, главата и гърдите, беше образът на този ден.

Абонирайте се за LA RIOJA на + само за € 6,95 на месец и имайте достъп до цялата информация, която ви интересува.