Синтия Калвило на висок глас обяви присъствието си в женската дивизия на UFC за жени в събота вечер.

calvillo

Състезателят в слаба категория напълня и бе взето единодушно решение за претендентката номер едно Джесика Око в основното събитие на UFC на ESPN 10 в съоръженията на UFC Apex.

Съдиите оцениха битката 49-46, 49-46, 48-47.

Eye от Лас Вегас имаше малко отговори за Calvillo, когато тя не можеше да компенсира разликата в стойката, тъй като Calvillo издържаше по-дълго от себе си.

Калвило се подобри до 3-0-1, след като загуби през декември 2017 г. и вероятно ще настоява за изстрел за титла в дивизия, отчаяна за ново предизвикателство на контузената шампионка Валентина Шевченко, след като победи водещия претендент със 125 паунда.

Технически двубоят се игра на свободно тегло, след като в петък Eye загуби марката за муха с четвърт лира. Калвийо беше щастлив, след като прие битката преди две седмици и беше ограничен в тренировките поради наличието на фитнес зали в Северна Калифорния по време на пандемията.

„Чувствам се наистина добре, особено като правя такава презентация с малко обучение“, спомена той. "Чувството е невероятно да правиш това през това време.".

В съпътстващото събитие Марвин Ветори успя да коригира резултата си с Карл Роберсън с първото представяне в двубой за свободна тежест от 190,5 паунда.

Двамата бяха сдвоени на събитие в Джаксънвил, Флорида, миналия месец, преди Роберсън да бъде изтеглен от събитието за по-малко от 24 часа поради усложнения от загубата на тегло. Ветори се изправи срещу него във фоайето на хотела-домакин при разгорещена среща, която беше заснета на видео и бързо циркулира из интернет, създавайки много допълнителна драма за събота, когато най-накрая се срещнаха в клетката.

Ветори се погрижи този път да няма много драма, осигурявайки тотално господство от опонента си и принуждавайки да се предаде при 4:17 от началния рунд.

„Просто исках да се бия“, посочи той. „Аз съм на мисия и исках да продължа напред. Появих се и си свърших работата. За това е всичко, да си професионалист ”.

Роберсън отново отслабна в петък, но този път се смяташе за здрав да се състезава.

„През целия този месец имаше много несигурност, защото знаех, че няма да качвам отново килограми“, каза Веттори. „Но това за мен нямаше значение, просто отидох в клетката. Поне той го направи. Той пое своя побой и ние продължаваме напред ".

Андре Фили и Чарлз Роса спечелиха разделени победи в главното събитие.

Фили се бори с полутежкия Чарлз Журдейн в двубои, един срещу друг, въпреки че падна и загуби първия кръг във всичките три събития, докато Роза се събра от загуба миналия месец в Джаксънвил, Флорида, за да победи лекия Кевин Агилар и да спечели втората си победа в три пристъпа след загуба на повече от две години и половина от нараняване на врата.

Густаво Лопес от Лас Вегас, който подписа договор с UFC в четвъртък, за да дебютира в кратък срок, отказа единодушно, едностранно решение от новопоявилия се перспективен шампион Мераб Двалишвили в 140-килограмов двубой за свободен товар заради забавянето на подписването на договор.

Bantamweight Jordan Espinosa също взе единодушно решение за Марк Де Ла Роса, който отстъпи за четвърти пореден път и падна на 2-5 в UFC.

Хана Циферс беше елиминирана в първия кръг за втори път от две седмици, като се поддаде на задавяне зад потенциалната муха Мария Агапова само след 2:42 минути.

Cifers беше победен от Mackenzie Dern в минута 2:36 от събитието на 30 май на същото място.

Това беше една от няколкото битки, които приключиха рано.

Първите три схватки от предварителното събитие продължиха по-малко от минута.

Кредит Агилера в полусредна категория нокаутира Антъни Айви само за 59 секунди, за да открие събитието, а Тайсън Нам последва с 32-секунден нокаут на Зарух Адашев само за 32 секунди.

Джула Авила отне само 22 секунди, за да нокаутира Джина Мазани от Лас Вегас в двубой, най-бързият четвъртфинал в историята на дивизията.

За първи път в историята на UFC първите три двубоя с по една карта завършиха за по-малко от минута.