Последният Голям шлем започна: това беше денят на откриването на US Open и това са най-добрите точки, които Рафа Надал и Garbiñe Muguruza ни оставиха

Вече започна НАС. Отворете, четвърти и последен турнир от Големия шлем за сезона, който равенства Новак Джокович Y. Анди Мъри като фаворити в тегленето на мъжете и Анжелик Кербер Y. Серена Уилямс в женски род.

най-добрите

На този първи ден Надал победи Денис Истомин в 3 комплекта (6-1, 6-4 и 6-2) за 2 часа и 6 минути. Андреас Сепи очаква Майорка в следващия кръг, този, който току-що спечели Олимпиадата в Рио.

"Това беше солиден мач. Имах няколко слаби моменти през втория сет, играта ми беше под контрол, но останах на корта и постигнах победата. Истомин е много опасен играч. Исках да играя щастлив и се провали. Тогава той беше по-агресивен. Но аз спасих критичния момент от този набор ", каза Надал.

Надал потвърждава, че "малко по малко" той възвръща доверието в стремежа си след нараняване на китката: "Понякога забравяме, но всеки, който е имал наранявания на китката, знае колко трудно е да спечелите увереност и да не се страхувате да ударите нормалния форхенд", каза той.

По-спорна беше срещата между Джокович и Йежи Янович (6-3, 5-7, 6-2 и 6-1). Джокович започна турнирното изпотяване и полякът, отделен от елита поради контузии, показа, че има още какво да предложи, успявайки да вземе сет от номер едно в света. Предупреждение, че отварянето на САЩ няма да е лесно за никого.

Французинът Ришар Гаске, тринадесетият носител на турнира, беше първата изненада за деня, когато беше елиминиран от младия британец Кайл Едмънд в три сета (6-2, 6-2 и 6-3).

Друга изненада беше поражението на олимпийския шампион Моника Пуиг, който загуби в първия кръг от китайския Джан Шуай (4-6, 2-6)

Гарбиние Мугуруса той също взе многострадална победа, върна се и победи белгийката Elise Mertens 2-6, 6-0 и 6-3 в игра, в която "третият играч" несъмнено беше задушаващата жега с повече от 33 сделки, които "паднаха" в Ню Йорк. Всъщност Garbiñe трябваше да бъде лекуван от лекаря, след като загуби първия сет. Мачът беше спрян 10 минути преди началото на третия сет след прилагане на правилото за екстремна топлина.

Muguruza, поставен на трето място, имаше проблеми да преодолее белгиеца, класиран от предишната фаза на турнира. 20-годишният Мертенс успя да вземе първия сет, но реакцията на Мугуруса, който знаеше как да наложи играта си най-накрая, подписа завръщането за един час и 57 минути, за да премине към следващия кръг.

В следващия мач Мугуруза ще се изправи срещу латвийката Анастасия Севастова, която победи словачката Анна Каролина Шмидлова с 6-3 и 6-3.

Испанско изпълнение

Победите на Надал и Мугуруса се присъединиха от Николас Алмагро, който победи унгареца Мартон Фучович (1-6, 4-6, 6-7) и Алберт Рамос-Виньолас, който дебютира с победа на US Open, побеждавайки французина Жулиен Бенето в спорен мач (3-6, 6-3, 6-3, 2-6 и 6-1).