Отборът на Марселино Гарсия гали прохода към осминафиналите, благодарение на победата му в Беларус (1-2)

Новини, запазени във вашия профил

гола

Два гола от Роберто Солдадо, който излезе в покой, доведе до Завръщане на Виляреал в Борисов срещу Динамо Минск, маркер, който на практика поставя отбора ви в осминафиналите на Лига Европа и ви позволява да мислите за това като победители в групата.

Свързани

Виляреал не изигра добра игра, Особено през първия период и когато през втория той напредна в линиите и се приближи до целта на Динамо, плътната защита на беларуския отбор създаде много проблеми, до степен, че победата не дойде до последните минути на сблъсъка.

Няма заслуги за това, Динамо беше продължил по средата на втория период, но веднага, от дузпа, Солдадо изравни и удар на нападателя, който се изправи срещу защитник, осъди играта в 86-ата минута.

Първоначалната секция на срещата бе белязана от равенството между два отбора, заразени от студеното време и околната среда, когато сблъсъкът беше изигран с малко публика в Борисов, а не в Минск, което доведе до много ограничено присъствие на фенове на местните екип.

Виляреал не започна играта с интензивност, което държаха Динамо в играта въпреки техническата си малоценност, в сблъсък, в който за отбора на Марселино Гарсия Торал победата беше единствената цел.

Последицата от баланса на силите беше играта, центрирана в центъра на полето, с много малко шансове за гол и в която териториалното господство на Виляреал беше плахо и не беше придружено от опасни случаи.

Така дойде игра на полувремето, в която отборът на Беларус ясно изрази своите ограничения, а испанският отбор трябваше да вкара още една екипировка в играта си, за да излезе напред на таблото.

За промяна на дискретното изображение, предлагано през първия период, Марселино прави вход за войника tизмийте почивката вместо Нахуел с цел екипът му да има повече дълбочина и повече присъствие в околностите на Игнатович.

Партията влезе в различна динамика, тъй като Териториалният домейн на Виляреал нараства и те започнаха да играят близо до зоната на белоруския отбор, който се опита да изненада своя съперник в контраатаката.

След първия час на играта Виляреал беше напълно контролирал мача, но без подходите им към беларуската врата да бяха придружени от опасни ситуации, тъй като натрупването на мъже в района едва оставяше места.

В 65-ата минута двоен шанс за Самуел и Солдадо стана първата ясна опция за гол на Виляреал, точно когато Дос Сантос влезе през Пина, за да даде на отбора по-голяма дълбочина.

Въпреки това, при първия подход, в един срещу, на местния отбор в целия мач, подаване от Beciraj към нововключения Vitus изненадващо изведе Динамо напред на таблото.

Минута по-късно дойде равенството след чиста дузпа на Воронков срещу Самуел, който беше трансформиран от Солдадо, неутрализира местната еуфория и позволи на испанския отбор да възстанови очакванията за победа.

Мачът се върна там, където беше, но Виляреал трудно намери пукнатини в съперническата защита, за да генерира необходимите шансове да обърне таблото.

Въпреки това той намери един и Войникът се възползва от това, за да осъди събранието и дайте победата на този, който беше по-добър, макар и без да блести.

1 - Динамо Минск: Игнатовци, Бегинов, Политевич, Бангура, Ел Монир, Адамович (Витус, м. 67), Воронков (Корьотко, м. 73), Премудрау, Рассадкин, Удоджи (Едигарян, м. 78) и Бецираж.

2 - Виляреал: Барбоса, Рукавина, Марио, Виктор Руис, Йокич, Пина (Джонатан дос Сантос, м. 62), Ману Тригерос, Самуел, Науел (Войник, м. 46), Кастилехо (Денис Суарес, м. 73) и Бакамбу.

Цели: 1-0, м.69: Витус. 1-1, м.70: Войник, от дузпа. 1-2, м.86: Войник.

Рефер: Джон Бийтън (Sco). Той предупреди Удоджи, Бегунов и Ел Монир за Динамо. Няма предупреждения във Виляреал.

Инциденти: мач от четвъртия ден от груповата фаза на Лига Европа, изигран на Борисов Арена в град Борисов, тъй като Динамо нямаше на разположение стадиона си в Минск.