Барселона не успя да преодолее Рубин Казан въпреки доминирането си и ще го играе в последните два мача. Рубин Казан 0 - Барселона 0

Новини, запазени във вашия профил

русия

Ибрахимович се опитва да овладее топката срещу Салуквадзе. EFE

Барселона нямаше достатъчно футболни аргументи, за да добави победа срещу руснака Рубин Казан, въпреки непрестанното доминиране, което той упражняваше през по-голямата част от играта, и добави безцелно равенство, което не изяснява окончателно хода му към следващия кръг.

Хората на Пеп Гуардиола имаха най-добрите шансове да обърнат играта в своя полза, особено при удар на Ибрахимович, който отблъсна гредата в минута 3, но се предаде в последните минути на тласъка на татарския отбор, добре засаден в полето и с добър физически тонус.

Съперник, приютен около целта му, минусова температура на околната среда, твърде висока трева и много скалист отбор отпред. Всичко беше неудобно за Барса от самото начало и че Гуардиола подреди най-добрия си отбор, докато плътността на футболистите беше основният аргумент, предложен от Курбан Бердиев. Треньорът на росарио копира тактиката си от Камп Ноу, съзнавайки, че е невъзможно да се имитира, предвид огромната получена полза, и в крайна сметка отборът му надраска още една точка, четири в двете изиграни мачове срещу всемогъщата Барса.

Сега Барса, която има само пет точки след четири изиграни мача, трябва да бъде бдителна, за да затвори класирането си. На следващия ден той получава посещение от Интер в Милано, на 24-ти този месец, и ще завърши първата фаза с още едно сложно пътуване до студа, този път до Киев, в началото на декември.

Победата на Интер вчера в Киев срещу Динамо с 1-2, с голове на италианския отбор, отбелязани от Милито и Снейдер, в последните минути постави отбора, който Моуриньо тренира пред групата, с какво след този резултат ще изправи се срещу играта на Барселона с много повече спокойствие, отколкото местният отбор, който е принуден да спечели, за да продължи да поддържа квалификационните опции.