Юношеската чехегинера и мъжкият клуб за кадетки Мурсия блестят в испанското първенство по триатлон по спринт в Баньолес

Чехегинера Лора Дюран Мороте и клуба Tritons Murcia блесна в Испанско първенство по триатлон по спринт в Баниолес, в Герона, с медал от индивидуално злато и още едно сребро за отбори. Дуран, който миналата година беше национален шампион по кает за дуатлон, отново се изкачи на върха на подиума, този път в по-висока категория и въпреки че беше първата година в него. От своя страна спортният клуб Tritones Murcia, с екип, съставен от Наталия Идалго, Пола Санчес и Тринити Уелс, сключен на втория кадетски площад след град Луго.

murcia

Дуран, който се превърна в едно от най-силните обещания в страната, спечели с време 1 час, 2 минути и 28 секунди, побеждавайки галисиеца Инес Кастаньо Гарсия във финалния спринт (1ч.02: 33) и арагонката Марта Пинтанел Raymundo (1h.02: 46). Мурсианът беше най-добрият в региона преди седмица в испанското първенство по триатлон от автономиите, което се проведе в Бадахос. Този сезон също спечели регионалната лига по дуатлон, освен че е шести в Националния юниор. В момента ceheginera принадлежи на клуба Saltoki Trikideak.

На трофея отбор кадет Вторият медал за деня пристигна за Региона, този път от ръката на Tritons Murcia, която се превърна в една от най-добрите кариери. Наталия Идалго беше най-добрият триатлонист на отбора в гол с девето място, докато Паула Санчес завърши единадесета в поредното си представяне. Тринити Уелс завърши представянето с 25-то място, което спечели на клуба заслужаващ сребърен медал.

Какво още, Алберто Санчес Ромеро от клуба по триатлон Каравакака, той падна на една секунда от достигането на подиума в шампионата за кадети на сингъл, като завърши четвърти. По клубове, отборът на каравакеньо беше седми.