Alianza Lima загуби с 2: 0 от Sport Huancayo и загуби категорията за втори път в историята си. Интимният клуб беше широко надминат от състава на Huancaí и с този резултат втората дивизия ще играе през следващия сезон.

падна

От своя страна, 'Червен Матадор ’гарантира квалификацията си за Купата на Южна Америка 2021.

От много рано стотици фенове на синьо-белите дойдоха отвън на Националния стадион, за да изразят подкрепата си за своя отбор. Неспокойствието и безпокойството обаче започнаха да се проявяват след първите минути на игра.

След 19 минути през първото полувреме гол на нападателя на Sport Huancayo Марсио Валверде осъзна, че няма да е добър ден за интимните.

През второто полувреме, в 14-ата минута, още един гол на Хуанкайнос почти обяви изпадането на Алианца Лима за осъдено. Интимният клуб обаче имаше някои голови шансове. Най-ясно беше в краката на Карлос Аскус.

За последния участък от срещата други резултати потвърдиха, че интимните вече са загубили категорията. Играчи и треньорски щаб напуснаха Национал в сълзи. Alianza, исторически клуб у нас, ще играе на второ място.