Отборът на Съединените щати имаше пиршество, побеждавайки Белиз с 6: 1, при дебюта си в Concacaf Gold Cup, в игра, съответстваща на група C и разработена на полето Jeld-Wen Field, което бе домакин на над 18 хиляди фенове.

побеждава

Крис Уондоловски беше звездата на нощта с триплет, вкарвайки в 11-ата, 36-ата и 40-ата минута, а при броенето беше ескортиран от Стюарт Холдън (57), Майкъл Ороско (71) и Ландън Донован (75, от дузпа) ).

Ian Gaynair направи честта на белизанците, в минута 39, когато изглеждаше, че ще окажат по-голяма съпротива на таблото, като получи 1-2.

Наборът от "звезди и ивици" е лидер на група С с три точки, същите като Коста Рика, но с по-добра разлика от повече голове в полза, докато Куба и Белиз имат нула единици.

Реферът от Хондуран Хектор Родригес проведе мача, без да прилага правилно регламентите, тъй като имаше белези от белизанците, които той не санкционира. Той предупреди Тревър Ленън (минута 46) и Евън Мариано (71) за Белиз.