Атлетико де Мадрид завърши гостуването си в Москва с равенство (1-1), за да се изправи срещу Локомотив в мач, съответстващ на третия ден от група А на Шампионската лига.

срещу

Централният защитник на Уругвай Хосе Мария Хименес изведе отбора на матрака напред с глава, сресана към центъра от лявото крило на мексиканеца Хектор Ерера (минута 18).

Но радостта не продължи дълго за картината Cholo Simeone. Седем минути по-късно Локомотив установи изравнителния гол с дузпа от самия Ерера, след консултация с VAR, и вкара Антон Миранчук (25 минути).

Атлетико, който познава поражение (Байерн Мюнхен), победа (Залцбург) и равенство, остава на второ място в групата с 4 точки, но може да види лидера Байерн да избяга (6 точки), ако баварският гигант спечели този вторник, за да Австрийски Залцбург (15:00 от Еквадор).

При температура от 8ºC и с присъствието на обществеността на трибуните на стадион Локомотив, местният отбор, който дойде от три поредни поражения между руското първенство и Шампионската лига, започна мача, опитвайки се да излезе бързо на гишето, но последният пропуск дефектира осъди техните опити.

Малка награда за Атлети

Атлетико, по-доминиращ и амбициозен през 90-те минути, за първи път се приближи до защитата на Гилерме с опасност с удар на Саул извън зоната, който бразилският национализиран руски вратар отклони в корнер с върха на ръкавицата.

В следващата игра Хосе Мария Хименес, който не беше имал време да се върне отзад, срещна добро центриране от Ерера в задната част на мрежата, за да отбележи първия си гол през този сезон в първия си мач в най-високото европейско състезание.

Мексиканецът изпълни дузпата, която означаваше 1-1, когато топката се отби от гърдите му, преди да докосне ръката му. Противоречива акция, за която уругваецът Луис Суарес видя жълто, след като протестира пред съдията, докато той гледаше пиесата от VAR.

Сатен и изневерява на Ян Облак, Миранчук не прости.

Нито тази цел, нито студеният москвич охлажда духа на Атлетико. Аржентинецът Анхел Корея загрее гредата в 31-ата минута, а Суарес с воле прати топката много широко (41 минути).

Но най-опасният човек на Атлетико беше неговата португалска звезда Жоао Феликс. Младежът беше вездесъщ в атаката на матрака.

От ботушите му излезе най-яркото действие на мача. Menino de Ouro направи няколко съкращения в района, центрирани в далечния стълб, а оттам, с всичко в полза, Суарес довърши тялото на Guilherme с глава. Пистолерото не можа да прекъсне серия, която вече е 22 поредни мача, без да отбележи в състезанието на кралицата далеч от дома.

Португалската звезда отново поиска руския международен гол в 58-ата минута с дясна ръка, завършила в корнер, и с още един отклонен удар с глава със заслуги на най-добрия човек в руския отбор (65 минути).

В това второ действие местните опити бяха плахи, като например отдалечения изстрел извън бившия играч на Севиля Гжегож Криховяк (68 минути).

Но Атлетико продължаваше да опитва до края, въпреки че резултатът не се движеше в 72-ия мач на Симеоне в Шампионската лига пред Атлетико.

Въпросът знаеше по-добре учениците на Марко Николич, който в крайна сметка попита за времето. (Д)

Оставете вашата оценка на тази новина: Забележка: В тази публикация е вградена оценка, моля, посетете тази публикация, за да я оцените.