разтърси

БАТЕ Борисов постигна неочаквана победа с 3: 2 над Рома, която погреба възможностите си за половин час, за да ги забрави, въпреки героичната реакция след почивката, която не попречи на поражение, което ги изведе на последно място в група Е и усложни бъдещето им. В Беларус, където Ювентус (2008-09) и Милан (2011-12) можеха само да равенства, римски отбор, който печели у дома в Шампионската лига от почти пет години, беше корабокрушен.

Рим, който празнува равенството, постигнато на Олимпийския стадион срещу Барселона през първия ден като успех, беше хаотичен отбор през първите половин час, в който показа защо подписа най-лошия старт на сезона, откакто френският Руди Гарсия окупира неговата пейка. Гарсия нямаше много за празнуване, довечера завърши стотния си мач начело на римския отбор и дори не изчака почивката, за да модифицира отбора си, уплашен от дебала, на когото беше свидетел. Защото много скоро ромите остават без възможности.

Въпреки забележителните отсъствия на ранените Кейта, Тоти и Джеко, Руди Гарсия избра офанзивен отбор, а в атаката бяха аржентинецът Хуан Мануел Итурбе, египтянинът Мохамед Салах и Гервиньо от Ивуариец. Осъзнавайки необходимостта от победа, в която той предположи, че е най-лесният му старт, италианският вицешампион се опита да играе в полето на противника, но планът му скоро беше дерайлиран, жертва на неговата защитна слабост.

Първо, когато той не успя да избяга от зоната си, топка, която в крайна сметка отскочи от гредата, след удар на Максим Володко и който Игор Стасевич вкара в италианската врата. Четири минути по-късно, поради грешка в поставянето на Войчех Шчесни, от която Филип Младенович се възползва, за да победи полския вратар от 30 метра. В средата на римския провал сръбската страна увеличи сметката си с нов гол, този път с висока, а също и с помощта на малко късметлия Шчесни (m.30).

С всичко изгубено, Руди Гарсия принуди да влезе на терена осем минути след испанеца Яго Фалке, заместител на това, че не се възстанови напълно от физическите си проблеми, и след гръцката почивка Торосидис, вместо нещастен Итурбе. Рома се обърна към белоруската зона, намали недостатъка през 65 г. чрез Жервиньо, след подаване в зоната на Фалке, и почти завърши немислим подвиг през последните десет минути, когато Торосидис вкара (м. 82) и Флоренци завърши от напречната греда (m.83).

БАТЕ трепереше, но успя да защити исторически триумф, който подхранва надеждите му и намалява шансовете на съперника си почти до краен предел.

БАТЕ Борисов: Черник; Поляков, Дубра, Милунович, Младенович; Николич (Александър Володко, м.87), Яблански, Стасевич, Гордейчук (Хлеб, м.72), Максим Володко (Риос, м.85), Сигневич.

Рим: Шчесни; Флоренци (Солери, м.92), Манолас, Де Роси, Динь; Pjanic, Nainggolan, Vainqueur (Falque, m.39); Итурбе (Торосидис, м. 46), Салах, Жервиньо.

Голове: 1-0, м.8: Стасевич. 2-0, м.12: Младенович. 3-0, м.30: Младенович. 3-1, м.65: Жервиньо. 3-2, m.82: Torosidis.

Рефер: Марк Клатенбург (Англия). Той увещава белорусите Милунович и Дубра и играчите на Рома Динь, Де Роси и Манолас.

Инциденти: Мач от втория ден от група Е на Шампионската лига, изигран на Борисов Арена.