Друг ужасен мач за играчите на Билбао ги обрича на чудо, за да запазят възможностите си да преминат фазата

Мадрид | 30 · 09 · 14 | 11:04

борисов-ахлетич

Новини, запазени във вашия профил

The Атлетик клуб Билбао падна този вторник срещу БАТЕ Борисов (2-1), справедлив резултат в мач, измъчван от защитни грешки, които накараха отбора на Беларус да добави три точки и да увеличи кризата на играта и резултатите на Атлетик, който продължава с фаталния си старт на сезона и усложнява бъдещето си в Шампионска лига. Това беше играта.

С това поражение отборът на Ернесто Валверде добавя само една точка в два мача и все още трябва да се изправя два пъти срещу Порто и трябва да пътува до Донецк. Беларуският отбор, най-достъпната теория на съперника, се задълбочи в кризата на баския отбор, "заспи" през по-голямата част от първото полувреме.

И то е, че в днешно време Athletic е отбор без увереност и несигурност. Доказателството за това е в това колко слаб е бил в защита в Борисов Арена. Особено подчертана крехкост от двете страни, Balenziaga отляво и Iraola отдясно; последният е систематично надминаван от Сигневич.

Беларуският отбор се възползва от тази крехкост през цялата игра и той го удостовери през първото полувреме с двете голове, които му дадоха трите точки. Първият гол дойде след корнер, в който Поляков завърши безпроблемно на далечната греда, след като неволно прочеса защитник на отбора на Бискайя.

Във втория гол, Ираола той беше абсолютният герой. Първо, защото играта започна с подаване зад него и след това неволно докосна топката, която Карницки стреля и това стана вторият гол, което постави играта много нагоре за гостите, не можете да намерите най-добрата си игра.

Въпреки факта, че отстрани на Баски защитен проблем, цялата отбранителна рамка беше докосната от двубоя в Беларус. Лошият резултат има дестабилизиращ ефект върху играчите на Валверде, които, ако не допуснат повече голове, се дължат на грешката на нападателите от източноевропейския отбор.

Тъй като БАТЕ Борисов имаше възможности да разшири акаунта, много от тях резултат от лошото извеждане на топката на отбора на Бискайя. Особено в ботушите на Сигневич, което главоболи цяла нощ за хората от Билбао и които можеха да увенчаят страхотната му игра с гол, но той не беше успешен по повод създадените от него случаи.

В атака Атлетик не беше много по-добър и доминираше само БАТЕ в края на мача, с неотложността на равенството. Това беше още една обсада поради сместа от необходимостта да се тегли и отстъплението на местните жители в търсене на осигуряване на равенството.

Всъщност целта на испанския отбор беше единствената качествена игра на отбора на Валверде. Беше на ръба на почивката, в екшън, който започна Iker Muniain с голям контрол и в крайна сметка завърши в гол Адурис след изпълнение на чисто движение напред: получаване отзад, с лице встрани и напречен изстрел.

Голът даде въздух за вторите 45 минути, но тойнепрекъснатите атаки на Ернесто Валверде не бяха достатъчно силни да изнерви БАТЕ, който се присъедини към отбора на rojiblanco в списъка си с жертви у дома.

Athletic ще трябва да се подобри много, за да полети в състезание, което не прощава изпълнения като тези, които баският отбор е имал този вторник. Освен това през следващия уикенд онези от Валверде посещават Бернабеу, място, което не е благоприятно за започване на подобрения.

НЕТ: Черник; Кагуш, Филипенко, Младенович, Поляков; Яблонски, Карницки (Родионов, мин. 86), А. Володко, М. Володко (Яковлев, мин. 81), Гордейчук (Олехнович, мин. 92); Сигневич.

Атлетик: Iraizoz; Ираола (Toquero, мин. 77), Laporte, San José, Balenziaga; Бенат, Итураспе, Ибай (Де Маркос, мин. 46), Рико (Сусаета, мин. 46); Muniain и Aduriz.

Цели: 1-0, мин. 19, Поляков. 2-0, мин. 41, Карницки. 2-1, мин. 45, Aduriz.

Рефер: Стефан Ланой (Франция). Той увещава Поляков (мин. 68), от БАТЕ Борисов; и Laporte (мин. 92) от Athletic.