Байерн Мюнхен победи Айнтрахт Франкфурт с 5: 0 с перфектен хеттрик на Робърт Левандовски. Полският нападател откри резултата в 10-ата минута, вкарвайки филтриран пас на Коман с левия крак; Ъгловият удар на Кимич насочи към гол; и удостовери, че трите точки ще останат у дома си в 60-ата минута с удар към вратата с десния крак.

покрив

С тези три гола Левандовски постигна 10 гола в пет мача от първенството. В 72-ата минута Сане вкара втория си гол за Байерн и направи 4: 0. Мусиала, който вече има отстъпка, сложи ръка на таблото (5-0), за да завърши безупречна седмица за Flick: 9 гола за, нула срещу.

Полският нападател продължава поредица, която го прави неудържим нападател. На този етап от сезона и само с пет изиграни мача, само РБ Лайпциг - и самият Байерн, разбира се - вкарват повече голове от Левандовски в Бундеслигата. Освен това, с 446 гола в 664 мача, Левандовски ще добави още една лига с 10 или повече гола към сметката си, нещо, което винаги е постигал като професионалист. с изключение на дебюта си в Бундеслигата с Дортмунд, където вкара 8 гола през 2010-11.

С тези цифри в ръка винаги е изненадващо, че Люи няма Златна обувка в записа си като най-добър европейски голмайстор. Това, че Бундеслигата има 4 дни по-малко от ЛаЛига или Серия А, нарани. Освен това той бе категоричен фаворит за спечелване на Златната топка през 2020 г., но той бе спрян. Лош късмет те преследва?

Срещу Айнтрахт не беше така. Неговите 10 гола в 5 кръга го карат да счупи рекорда за най-много отбелязани голове след тези кръгове, изиграни в Германия. Още един важен момент, който пада пред баварския ловец. Следващата му жертва - московският Локомотив.