Вашият спорт, вашата страст, вашият уебсайт.

sudamericana

Копа Судамерикана: Национал елиминира Бока с дузпи и го потапя в криза.

Националът на Уругвай показа славните си исторически предшественици далеч от дома си и се класира за четвъртфиналите на Копа Судамерикана, като отстрани Бока Хуниорс с дузпи (1-3) след победа с 2: 1 в Салта, далеч на север от Аржентина.

Вратарят Алексис Виера, страхотна фигура през 90-те минути игра, спря два удара в решителния кръг срещу Хуан Куповиеса и Фернандо Гаго.

Любовта към себе си, концентрацията и емоционалният стремеж, който отбеляза голът на Диего Пероне през първото полувреме, бяха стълбовете на завладяването на отбора от Монтевидео, който пристигна в Аржентина, намален от загубата на няколко играчи, засегнати от епидемия от паротит.

С десет играчи поради изгонването на защитника Годин в 43 минути, Национал издържа толкова дълго, колкото можеше във втората, в която голове на Родриго Паласио и младежа Николас Бертоло наложиха дузпи, от които трицветният отбор беше победител.

Бока Хуниорс изложи всичките си ресурси през второто полувреме, за да постигне победа, но удари стена, подкрепена от опита на няколко играчи на Национал, емоционалния им баланс и превъзходното представяне на Виера, което предотврати победата.

Абсолютното господство на отбора на Бокуенсе през първата четвърт час не даде на Национал никакви възможности да напусне терена си, посветен изключително на блокиране, за да попречи на Паласио и Барос Шелото да получат топката свободно близо до домейна на вратаря Алексис Виера.

Отборът на трикольора от Уругвай не загуби ред, те останаха много съсредоточени в защитната си задача и при първия повод водеха, когато Диего Пероне получи дълбоко подаване и след 15 минути победи вратаря Бобадила с удар в далечната греда, отдясно наляво, което остави местната отбрана закована на земята.

Бока излезе извън контрол, отслабна в средата на терена и първата жертва на тази ситуация беше Пабло Ледесма, заменен в 30 минути от младежкия Николас Бертоло, тъй като треньорът Лаволпе разбра, че отборът му се нуждае от динамика и яснота, за да напредне с контролира топката и генерира дълбока игра.

Аржентинският отбор направи каквото можеше, за да навлезе в района на Уругвай, винаги добре защитен и с твърд вратар Виера и със сигурност ще спре това, което дойде от Бока под пръчките. Спокойствието и преценката бяха наследството на Национала.

Защитникът на Монтевидео Годин извърши дисквалифициращ фаул срещу Бертоло в 43-ата минута и остави отбора си с десет играчи, което означаваше умножаване на усилията от формацията, водена от Мартин Ласарте, за да устои на предполагаемите атаки от Бока през второто полувреме.

Родриго Паласио, настоящият голмайстор на Xeneize, изравни резултата в 55-ата минута с кратък удар на изхода от корнер и след отскок от гол Viera.

Бока затвори очи, наведе глава, продължи напред и непрекъснато се сблъска с вратаря Виера, който в 83 минути не успя да избие топката от корнер и остави подадената врата на Бертоло, който вкара с откровен удар сред куп съперничащи защитници.

Но вратарят на Уругвай, който изживя мечтаната нощ, спаси два удара при изпълнението на дузпи и даде пропуск на отбора си за четвъртфиналите.

За Насионал Делгадо, Бритес и Аризменди се разписаха от единадесет метра, докато Мартинес отби удара му. Барос Шелото вкара за Бока Хуниорс, изстрелът на Морел уцели гредата и Виера спря ударите на Круповиеса и Гаго.

Да продължи в надпреварата в Южноамериканската купа и да излекува раните, оставени от загубата на непобедения в Аржентинската лига срещу историческия си съперник Ривър Плейт, бяха целите на Бока Хуниорс в нощта на Салта.

Отборът на Рикардо Ла Волпе има нужда от победа, която да им позволи да преодолеят неблагоприятния резултат в първия мач. Но две цели не достигнаха.

Двете загуби запалиха червени знамена в интимността на Бока няколко седмици след като Ла Волпе пое отбора след успешна година като треньор на Алфио Базиле. И те предизвикаха силен обмен на мнения между треньора и играчите на тренировките във вторник.

Сега има три поражения за Бока и Лаволпе, които очакват изрична подкрепа от ръководителите на клуба, която все още не е настъпила.

СИНТЕЗ НА МАТЧА:

Бока Хуниорс (2): Алдо Бобадила, Уго Ибара, Матиас Силвестр (м. 46, Мауро Бозели), Даниел Диас, Хуан Круповиеса, Пабло Ледесма (м. 30, Николас Бертоло), Фернандо Гаго, Клаудио Морел, Нери Кардозо (м .61, Андрес Франсоя), Родриго Паласио и Гилермо Барос Шелото.
DT: Ricerdo La Volpe.

Национал (1): Алексис Виера; Пабло Кабалеро, Диего Жауме, Диего Годин, Адриан Ромеро; Родриго Васкес, Хорхе Бритес, Хавиер Делгадо, Марсело Техера (м. 46, Хорхе Мартинес); Диего Пероне (м. 58, Диего Аризменди) и Диего Алонсо (м. 50, Хосе Луис Гарсес).
DT: Мартин Ласарте.

ЦЕЛИ: 0-1: Перрон (мин. 15); 1-1: Дворец (мин. 55); 2-1: Бертоло (мин. 83).

СЪДИЯ: Карлос Симон (BRA), подпомаган от сънародниците си Пауло Сесар Оливейра и Алтемир Хаусман. Изгонен: Годин (м. 43) Препоръчани: Делгадо, Бритес, Паласио, Виера, Морел.

СТАДИОН: Втори мач от осминафинала на Купата на Южна Америка, игран на стадион "Ернесто Мартеарена", в Салта, пред около 35 000 зрители.