Тенисистът от Xаbia спечели с 6-4, 6-2 над австралиеца Джон Милман. Александър Долгополов ще бъде следващият му съперник

дейвид

Дейвид Ферер, Първи носител, победи австралиеца Джон Милман с 6-4, 6-2 и се класира за осминафиналите на Открито първенство на Мексико на тенис, в който ще се изправи срещу украинеца Александър Долгополов.

Ферер, защитавайки шампиона, започна агресивно, счупи сервиса на Милман в първите си две възможности и скоро поведе с 3: 0, но съперникът се възстанови, постигна пробив в четвъртия сет и оттам вдигна добър гейм; той загуби сервиса в седмия гейм, но проби в осмия и остана близо до съперника, който затвори добре, за да отбележи 6-4 за 40 минути.

С подкрепата на обществеността, температура от 26 градуса по Целзий с малко въздух, Ferrer се подобри през втория кръг; движеше се както обикновено, бореше се с всички точки и показваше прецизност при изстрелите до линиите, за да носи малко по малко Милман.

Испанецът проби в третия мач и го направи отново в петия, за да се насочи към комфортна победа срещу съперник с нокът, но който беше преодолян.

"Чувствах се добре, започнах да правя добър тенис, във втория сет успях да играя с добър ритъм и нещата вървяха добре", каза испанецът, който прояви гняв на АТР, тъй като те насрочиха мача му срещу Долгополов в четири в следобед на тази сряда, със слънчево греене и малко време за възстановяване.

Денят започна с елиминирането на трима от осемте фаворити на мъжкия отбор, хърватите Марин цилич (3) д Иво Карлович (6) и френски Джеръми Чарди (8).

Американци Райън Харисън Y. Тейлър Фриц, идвайки от квалификационния турнир, те победиха съответно Чилич и Чарди, докато Карлович се оттегли срещу британеца Aljaz Bedene.

Харисън победи Чилич с 6-3, 3-6, 6-2, в алтернативен двубой за господство, в който северноамериканецът дешифрира подаването на европееца в стартовия сет, бе надминат във втория, но направи ранен пробив в третия и с глава до победа.

Много подобна беше историята на Фриц, който спечели с 6-4, 3-6, 6-3 до Chardy, на който липсваше искра в решаващите моменти; на осминафиналите Харисън ще се изправи срещу украинеца Иля Марченко, докато Фриц ще се срещне с доминиканеца Виктор Стар.

В заключителната игра на деня, седмият носител на България Григор Димитров дебютира с победа със 7-5, 6-1 над американеца Денис Кудла.

В състезанието за жени, Беларусът Виктория Азаренка, първи носител, победен словенец с 4-6, 6-3, 6-1 Полона Херког в дуел, в който първата ракета на турнира беше изненадана в началото, но се възстанови и от втората шестица наложи своите условия.

Американецът Слоун се засилва, втори фаворит, той също се нуждаеше от три сета, за да спечели в дебюта си, 1-6, 6-3, 6-3 срещу сънародника си Луиза чирико.

Този вторник пуерториканският Моника Пуиг победена американката от Словакия Саманта Крофорд с 6-4, 6-4 Доминика Цибулкова 6-0, 6-0 на испанците Лурд Домингес, белоруската Олга Говорцова 6-1, 6-2 на испанците Лара Арруабаруена и израелците Юлия Глушко 6-4, 6-1 на мексиканеца Ана София Санчес.

На третата дата от турнира осмите финали ще преминат и в двете таблици.