Роджър Федерер ще се изправи срещу Рафаел Надал на четвъртфиналите

надал

Ню Джърси, САЩ

Тенисистите Новак Джокович, Роджър Федерер и Хуан Мартин Дел Портро са на четвъртфиналите на Мастърс 1000 в Синсинати след победите, постигнати този четвъртък.

Сърбинът Новак Джокович напредна, след като победи белгиеца Дейвид Гофин без проблеми с частични 6-2 и 6-0.

Джокович отне само 50 минути, за да победи Гофин и все още е жив в единствения турнир от Мастърс 1000, който липсва от неговия рекорд.

Сега сърбинът ще се изправи срещу американеца Джон Иснър, който спечели канадеца Милош Раонич, 7-6 (5) и 6-4.

От своя страна швейцарецът Роджър Федерер иска да стане единственият играч, който е печелил шест пъти в Синсинати.

Федерер игра със загубата от германеца Томи Хаас, когото накрая победи с 1-6, 7-5 и 6-3, след като се отказа от седем последователни мача и вдигна аванс от 4-2 за германеца във втория сет.

"Швейцарско съвършенство" се нуждаеше от 62 минути по-дълго от Джокович, за да спаси кожата си. На четвъртфиналите той ще се мери срещу испанеца Рафаел Надал.

Надал беше много съсредоточен и победи българина Григор Димитров с 6-2, 5-7 и 6-2 в края на осминафинала.

Друг фаворит е аржентинецът Хуан Мартин Дел Потро, който преодоля испанеца Фелисиано Лопес с малко повече работа с 6-4, 1-6, 6-4, а следващият му съперник, за прохода на полуфиналите, ще бъде руснакът Дмитрий Турсунов, който изненада Давид Ферер, с частични 6-2 и 6-4.